Rusko varuje futbalistov: Pozor na fajčenie vodnej fajky či pitie exotických čajov

Na snímke hráči ruskej futbalovej reprezentácie
Na snímke hráči ruskej futbalovej reprezentácie

MOSKVA - Ruská futbalová únia sa rozhodla varovať svojich hráčov, aby nepili exotické čaje a nefajčili vodné fajky.

Ide o výzvu namierenú na boj s dopingom pred blížiacim sa svetovým šampionátom, ktorý sa uskutoční práve v Rusku. Rusi vydali akúsi pomôcku k tomu, aby futbalisti nedopatrením nemali pozitívny dopingový nález. Samozrejmosťou manuálu je aj varovanie pred vedomým požívaním zakázaných látok.

V návode je napríklad časť o tom, aby si hráči pozorne čítali štítky na všetkých prípravkoch, ktoré chcú požiť. Nechýba ani varovanie na dôkladnú kontrolu na internete, či daný produkt nie je kontaminovaný nedovoleným prostriedkom. Okrem spomenutého fajčenia vodných fajok či požívania exotických čajov by sa ruskí futbalisti mali zdržať aj konzumácie mäsa z Číny či Južnej Ameriky, pretože u nich hrozí kontaminácia. "Buďte opatrní. Závisí na tom vaša kariéra!" uvádza sa v brožúre.

Rusi sa rozhodli vydať varovanie na základe obvinenia zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) z vedomého maskovania dopingu v ruskom športe. Podľa ruského vicepremiéra Vitalija Mutka FIFA najnovšie vyšetruje dopingový prehrešok obrancu Ruslana Kambolova z Kazane. Futbalový svetový šampionát sa v Rusku uskutoční od 14. júna do 15. júla 2018.


Tagy: Rusko MS 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky

DISKUSIA