Jozefa Kováčika zaujíma iba titul: K odchodu z Nitry sa už nechcem vracať...

Jozef Kováčik z HKM ZvolenJozef Kováčik z HKM Zvolen Zdroj: SITA/Milo Fabian

ZVOLEN - Hráči Zvolena po minuloročnom vypadnutí vo štvrťfinále play-off hokejovej Tipsport ligy so Žilinou tentokrát v rovnakej fáze totožného súpera zdolali a po jednosezónnej pauze si opäť zahrajú medzi najlepším kvartetom klubov pod Tatrami.

Zverenci trénera Petra Mikulu, ktorí v základnej časti skončili na druhom mieste za Nitrou, vyzvú v boji o svoje prvé finále od jari 2013 hokejistov Dukly Trenčín. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria minuloroční finalisti Nitra a Banská Bystrica.

"Všetky mužstvá, ktoré ostali v hre, majú za cieľ vyhrať ešte osem zápasov, čo už nie je veľa. Niet si na čo šetriť sily. Treba zo seba vydať všetko. Máme skúsené mužstvo, preto nám verím. Nemôže to však byť len o rečiach, musíme to potvrdiť aj na ľade,“ povedal skúsený obranca Zvolenčanov Jozef Kováčik pre pravda.sk.

V základnej časti Zvolen a Trenčín odohrali šesť duelov a obaja súperi si pripísali po tri víťazstvá. Zaujímavosťou je, že vo vzájomných dueloch sa obom klubom darilo viac vonku ako doma. "Dukla je jedným z ašpirantov na titul. Chce ísť ďalej, rovnako ako my. Bude to o šťastí či bojovnosti, zavážia zranenia. Sme pripravení. Dostali sme dva dni voľna, doliečime si boľačky. Dobre sa na ňu pripravíme a veríme, že zvládneme aj druhé kolo. Naša méta je jasná. Všetci štyria semifinalisti ju majú istotne rovnakú. Od semifinále už bude play-off o niečom inom. Tešíme sa na to a očakávam peknú sériu," hovorí Jozef Kováčik, ktorý vlani získal český titul s Kometou Brno.

Je jasné, že boj o titul sa priostruje a v jednotlivých dueloch budú rozhodovať detaily. "Vždy sa hovorí, že treba byť čo najmenej vylučovaní a využívať vlastné presilovky. No zažil som aj zápasy, kde nám paradoxne pomohli práve oslabenia. Keď ubránite trebárs výhodu o dvoch hráčov, získavate psychickú výhodu. Samozrejme, netvrdím, že máme úmyselne faulovať. Každopádne, pre mňa je v play-off najdôležitejšie srdiečko," myslí si 38-ročný bek.

Aktuálny ročník začal Jozef Kováčik v Nitre a v prípade postupu so Zvolenom do finále je možné, že natrafí práve na tím spod Zobora. "K odchodu z Nitry sa nechcem príliš vracať. Stali sa určité veci, prežíval som ťažké obdobie a z niektorých vecí som sa nevedel spamätať. Každé finále je pekné, bude vypredané a všade bude skvelá atmosféra. V Nitre sú skvelí fanúšikovia, niečo by som si však na seba vypočul. No beriem to s nadhľadom. Dôležité je, aby sme tam boli my. Štvrté či tretie miesta možno potešia kluby s nižšími ambíciami, ale mňa zaujíma - aj s prihliadnutím na vek a blížiaci sa koniec kariéry - len titul. Už po príchode do Nitry som si vravel, že chcem jednoznačne titul. Vo Zvolene je to rovnaké. Vyberať si prípadného finálového súpera nemôžeme. Pre mňa by však Nitra bola čímsi výnimočná. Zažil som tam zopár krásnych rokov. Cítil by som niečo viac," poznamenal pre pravda.sk šampión so Slovanom Bratislava zo sezóny 2007/2008.

Tréner Peter Mikula vidí u súpera ako silnú stránku brankára Michala Valenta či premyslenú a trpezlivú defenzívu. "Trenčín sa taktiež spolieha na presilové hry," povedal. Pred semifinále varuje, že sa jeho tím musí vyvarovať výkonnostným výkyvom. "Proti nám stojí tím iného charakteru ako Žilina. Tá bola náročný súper, no nie ani tak z hľadiska herného ako zo strany mentálnej. Málo ľudí si to uvedomuje. V treťom zápase sme chceli nakloniť misky váh na svoju stranu a skolabovali sme. Z veľkej snahy skolabovalo celé mužstvo. Proti Trenčínu sa niečo také nemôže stať. Teraz sme v inom postavení. Sme tam, kde sme všetci chceli byť, v boji o finále," doplnil Mikula pre oficiálny klubový web.

Viac o téme: HKM Zvolen Jozef Kováčik
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Milo Fabian
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články