VIDEO Isner zastavil Del Potra, vo finále ho čaká nemecký supertalent Zverev

John Isner John Isner Zdroj: SITA/AP Photo/Lynne Sladky

MIAMI - Vo finále dvojhry na prestížnom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride sa stretnú Američan John Isner a Nemec Alexander Zverev. Turnajová štrnástka Isner vyradila päťku Argentínčana Juana Martína Del Potra za 83 minút 6:1, 7:6 (2).

Dlháň Isner prestrihol Del Potrovi šnúru 15 víťazných zápasov, ktorá zahŕňala celkové triumfy v Acapulcu a Indian Wells. Tridsaťdvaročný Isner si po štvrtý raz v kariére zahrá finále na turnaji série ATP Masters 1000, dosiaľ tam má bilanciu 0:3. Del Potra suverénne prevýšil v esách (13:4), ale aj vo víťazných úderoch celkovo (39:10). "Dnes všetko do seba zapadlo a veľmi sa z toho teším. Keď dobre returnujem a pridám k tomu svoje podanie, potom nezáleží na mene súpera. Šancu mám proti každému," povedal John Isner.

Zverev nasadený ako štvrtý si poradil so Španielom Pablom Carrenom-Bustom (16.) za 88 minút 7:6 (4), 6:2 a po vlaňajších triumfoch v Ríme a Montreale má šancu pridať do zbierky tretí titul z turnajov kategórie ATP Masters 1000. Stále iba 20-ročný Zverev si v semifinále pomohol 30 víťaznými údermi a aj 10 esami. Súpera nepustil k jedinému brejkbalu, sám premenil dva zo štyroch. Kľúčový moment prišiel v tajbrejku prvého setu, keď Zverev otočil z 0:3 na 7:4 a neskôr sa stal pánom na dvorci. "Začal som vtedy hrať agresívnejšie, vychádzali mi víťazné údery aj z bekhendu a celkovo som chytil herný rytmus. V druhom sete som hral naozaj dobre," povedal Alexander Zverev podľa webu ATP World Tour.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí semifinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride (21. marca - 1. apríla, dotácia 7 972 535 USD, tvrdý povrch Laykold vonku):