Legendárny Woods smeruje odvážne späť na vrchol: Som chodiaci zázrak!

Tiger Woods
Tiger Woods

AUGUSTA - Bývalá svetová golfová jednotka Tiger Woods sa kvôli svojmu návratu po štyroch operáciách chrbta považuje za chodiaci zázrak. Štyridsaťdvaročný Američan sa pripravuje na slávny turnaj Masters, ktorý sa hrá na budúci týždeň, a odvážne pomýšľa na víťazstvo.

Woods, víťaz štrnástich turnajov kategórie major, bude štartovať v Auguste prvýkrát od roku 2015. V ďalších rokoch sa už na Masters kvôli zdravotným problémom nedostal, aj kvôli tomu, že sa počas troch rokov podrobil štyrom operáciám problémovej chrbtice. 

Posledný zákrok - fúziu chrbtice - absolvoval Woods vlani v apríli a bál sa, že už nikdy nebude hrať golf. Avšak nielen že sa zotavil a vrátil na PGA Tour, ale predvádza najlepšie výkony za posledné roky.

"Začína sa to všetko skladať dokopy. Dostal som druhú šancu v živote, som chodiaci zázrak," tvrdí Woods, ktorý na minulých troch turnajoch obsadil dvanáste, druhé a piate miesto.

Vďaka tomu sa slávny Američan zaradil do širšieho okruhu favoritov pre Masters, ktorý v minulosti štyrikrát vyhral, ​​naposledy v roku 2005. "Idem tam zvíťaziť. Lepším sa každým týždňom," uviedol Woods na svojom oficiálnom webe. Turnaja v Georgii, ktorý začína vo štvrtok 5. apríla, už sa nemôže dočkať. "Je to najlepšie zorganizovaný turnaj na svete. Ihrisko, fanúšikovia, celá tá atmosféra. Pre golfistu je to nebo," dodala bývalá svetová jednotka.


Tagy: Tiger Woods

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA