VIDEO Šláger nemeckej ligy jasnou záležitosťou: Bayern poltuctom deklasoval Dortmund

Radosť hráčov BayernuRadosť hráčov Bayernu Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

BERLÍN - Futbalisti Schalke zdolali Freiburg 2:0 v sobotňajšom stretnutí 28. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy. Minimálne o týždeň tak oddialili majstrovské oslavy Bayernu Mníchov. O góly tímu z Gelserkirchenu sa v druhom polčase postarali Daniel Caligiuri z pokutového kopu a Guido Burgstaller.

Bavori nezaváhali, naopak, na vlastnej pôde deklasovali Borussiu Dortmund 6:0. Hostia budú chcieť zabudnúť najmä na prvý polčas, v ktorom inkasovali päťkrát. Hetrikom sa blysol Robert Lewandowski, po jednom zásahu pridali James Rodríguez, Thomas Müller a Franck Ribéry. Bayern je šesť kôl pred koncom súťaže na čele tabuľky s náskokom 17 bodov.

Výsledky sobotňajších stretnutí 28. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Hannover - Lipsko 2:3 (0:1)
Góly: 71. S. Sané, 79. Füllkrug - 16. Forsberg, 53. Orban, 76. Poulsen

Hoffenheim - Kolín nad Rýnom 6:0 (1:0)
Góly: 22. a 47. Gnabry, 56. a 65. Uth, 61. Rupp, 72. Zuber

Leverkusen - Augsburg 0:0:

Schalke - Freiburg 2:0 (0:0)
Góly: 63. Caligiuri (z pok. kopu), 73. Burgstaller, ŽK: 65. Petersen (Freiburg) po 2. ŽK

Stuttgart - Hamburg 1:1 (1:1)
Góly: 44. Ginczek - 18. Holtby

Bayern Mníchov - Dortmund 6:0 (5:0)
Góly: 5., 44. a 87. Lewandowski, 14. James Rodríguez, 23. Th. Müller, 45.+ Ribéry

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund