VIDEO Pánik zamieril ako pravý snajper: Na tento projektil nemal brankár nárok

Richard Pánik (vpravo) oslavuje gól so spoluhráčom Claytonom Kellerom.Richard Pánik (vpravo) oslavuje gól so spoluhráčom Claytonom Kellerom. Zdroj: SITA/AP

PHOENIX - Slovenský hokejista Richard Pánik si v noci na nedeľu pripísal v NHL gól i asistenciu, čím prispel k domácemu triumfu Arizony Coyotes nad St. Louis Blues 6:0.

Pre Pánika to boli 13. gól a 33. bod v sezóne, čím sa v produktivite dotiahol na slovenského lídra Tomáša Tatara z Vegas (19+14). Pánik sa v uplynulom čase dostal do výbornej formy a po výmene zo Chicaga Blachkawks perfektne zapadol do nového tímu.

V drese Coyotes odohral 32 duelov s bilanciou 7+10, no v minulých deviatich vystúpeniach má bilanciu bod na zápas, keď strelil 5 gólov a pridal 4 asistencie. Dvadsaťsedemročný krídelník sa presadil v 24. minúte, keď krásnou strelou k prvej žrdi zvýšil na 2:0. Ešte v druhej tretine prihral v presilovke na gól švédskemu obrancovi Oliverovi Ekmanovi-Larssonovi.

Blues prehrali druhýkrát za sebou a v boji o play off prišli o cenné body. "Nebolo to vôbec dobré, ako keby nám chýbala energie. Slabo sme súpera napádali a nechali sme mu veľa priestoru. To však nie je ospravedlnenie, v tejto časti sezóny nám energie chýbať nesmie, pretože ide o všetko," povedal pre zámorské médiá tréner Blues Mike Yeo.

Veľkú zásluhu na víťazstve Arizony mal aj fínsky brankár Antti Raanta, ktorý zlikvidoval 34 striel. "Kojoti" do play off postúpiť nemôžu, ale záver sezóny si užívajú. Z 28 víťazstiev dosiahli až 10 v marci.

Viac o téme: Richard Pánik St. Louis Blues Arizona Coyotes