Bezradný majster musí premýšľať: Nitra spadla do jamy a prehráva už 0:2 na zápasy

Momentka z druhého finálového duelu
Momentka z druhého finálového duelu

PRIEVIDZA - Domáci hráči VK Prievidza zvíťazili 3:0 (19, 14, 23) nad tímom obhajcu titulu VKP Bystrina SPU Nitra v nedeľňajšom druhom zápase finále play-off slovenskej extraligy volejbalistov 2017/2018 a v sérii na štyri výhry vedú 2:0. "Kohúti", víťazi základnej i nadstavbovej časti, nadviazali na svoj sobotňajší domáci triumf (3:0). Finálová séria sa presúva do Nitry, kde počas nasledujúceho víkendu odohrajú tretí (7. 4.) aj štvrtý duel (8. 4.).

Nitra a Prievidza bojovali o titul aj vlani, z celkového úspechu 4:2 na zápasy sa tešilo mužstvo spod Zobora. Nitra má na konte dve extraligové medaily, obe sú zlaté. Bystrina sa vlani stala prvým klubom od roku 2003 s obhajobou titulu, vtedy to dokázal ŠK Matador Púchov. Prievidza, ktorá vo februári na domácej palubovke triumfovala v Slovenskom pohári a je v hre o double, má v extraligovej zbierke jeden bronz a vlaňajšie striebro; čaká na premiérový titul.

Prievidza v tohtosezónnom play-off je suverénna, na konte má sedem víťazstiev z rovnakého počtu duelov - vo štvrťfinále si poradila s COP Trenčín (2:0 na zápasy) a v semifinále s TJ Slávia Svidník (3:0 na zápasy). Zverenci Richarda Nemca v aktuálnom ročníku na domácej palubovke ešte neprehrali - k dvom triumfom v národnom pohári pridali v nedeľu 16. úspech v najvyššej domácej súťaži. V doterajšom priebehu sezóny Prievidza prehrala iba dvakrát: raz v Nitre so zverencami Mareka Kardoša a raz v Prešove.

Slovenská extraliga volejbalistov 2017/2018 - finále play-off (hrá sa na štyri víťazstvá) - druhý zápas - nedeľa: 
VK Prievidza - VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 14, 23) - stav série 2:0
Rozhodovali: Vaško a Malík

Ďalší program finále: 
sobota 7. 4.: VKP Bystrina SPU Nitra - VK Prievidza (16.30)
nedeľa 8. 4.: VKP Bystrina SPU Nitra - VK Prievidza (16.30)


Tagy: VK Prievidza VKP Bystrina SPU Nitra

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Radovan Stoklasa

DISKUSIA