Rybáriková v Monterrey potvrdila pozíciu favoritky, Schmiedlová sa lúči v prvom kole

Magdaléna RybárikováMagdaléna Rybáriková Zdroj: SITA/AP Photo/Dita Alangkara

MONTERREY - Z dvojice slovenských tenistiek v pondelkových zápasoch 1. kola dvojhry na turnaji WTA International Abierto GNP Seguros v mexickom Monterrey uspela iba Magdaléna Rybáriková.

Turnajová dvojka Rybáriková si poradila s Japonkou Risou Ozakiovou za 92 minút 6:4, 6:3 a postúpila do osemfinále. Karolína Schmiedlová nestačila na Austrálčankou Ajlu Tomljanovičovú nasadenú ako ôsmu, za 137 minút tesne podľahla 6:4, 1:6, 6:7 (6). Slovenská tenistka bola blízko víťazstva, ale od stavu 6:3 v tajbrejku tretieho setu nevyužila tri mečbaly a napokon neuspela 6:8. Súperka Rybárikovej pre osemfinále vzíde z dvojice: Valentini Grammatikopuluová
(Gréc.) - Jana Fettová (Chor.).

Súhrn výsledkov pondelňajších stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Abierto GNP Seguros v mexickom Monterrey (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Deco-Turf vonku):

Dvojhra - 1. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR-2) - Risa Ozakiová (Jap.) 6:4, 6:3 za 92 minút
Ajla Tomljanovičová (Aus.-8) - Karolína Schmiedlová (SR) 4:6, 6:1, 7:6 (6) za 137 minút
Lesia Curenková (Ukr.-3) - Nao Hibinová (Jap.) 6:7 (2), 6:4, 6:4
Ana Bogdanová (Rum.-6) - Victoria Rodríguezová (Mex.) 4:6, 6:4, 7:6 (5)
Sachia Vickeryová (USA-7) - Irina Falconiová (USA) 6:1, 6:4
Alison Riskeová (USA) - Jevgenija Rodinová (Rus.) 6:0, 7:6 (4)

Viac o téme: Magdaléna Rybáriková Karolína Schmiedlová