VIDEO Ronaldo v šlágri s Juventusom opäť žiaril: Odveta v Madride už len formalitou!

Cristiano Ronaldo strieľa vedúci gól RealuCristiano Ronaldo strieľa vedúci gól Realu Zdroj: SITA/AP - Luca Bruno

TURÍN - V úvodnom štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov 2017/2018 zvíťazili futbalisti Realu Madrid na pôde Juventusu Turín presvedčivo 3:0. Dva góly obhajcu trofeje strelil Cristiano Ronaldo, skóre uzavrel Marcelo.

V repríze finále z minulej sezóny v Turíne prvýkrát gólovo udreli hostia po tom, ako už v 3. minúte do Iscovho centra vložil pohotovo nohu Ronaldo - 0:1. Portugalský útočník sa ako prvý hráč v histórii strelecky presadil už v desiatom zápase Ligy majstrov za sebou a "biely balet" vďaka nemu vstúpil do zápasu bravúrne. Dybala mal onedlho na kopačke vyrovnávajúci zásah, ale jeho pokus Ramos obetavo zblokoval na roh. Juventus pôsobil po inkasovanom góle aktívnejším dojmom, v 23. minúte sa Higuain pretlačil do koncovky cez Carvajala, ale Navas vytiahol reflexívny zákrok. Real hrozil z kontier, predovšetkým však bol prinútený brániť tesný náskok. V 36. minúte sa mohol postarať o jeho zvýšenie Kroos, ktorý delovkou opečiatkoval brvno. V závere prvého polčasu sa hráči Juventusu dožadovali jedenástky, ale Dybalov pád turecký rozhodca Cakir "odmenil" žltou kartou.

Kwadwo Asamoah a Karim Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP - Luca Bruno

V 50. minúte Ronaldo po akcii Benzemu krížnou strelou iba o centimetre minul bránku domáceho tímu. Na opačnej strane Ramos famózne dirigoval obranu Realu, v 55. minúte však po faule na Dybalu dostal žltú kartu, ktorá pre kapitána rekordného 12-násobného víťaza európskeho pohára číslo jeden znamená stop v odvete. V 64. minúte nedorozumenie Chielliniho a Buffona nepotrestal striedajúci Vazquez, ale rýchla akcia pokračovala a na jej konci boli fenomenálne Ronaldove nožničky, ktoré si vyslúžili aplauz na otvorenej scéne - 0:2. Následný Dybalov zásah kopačkou do brucha Carvajala a červená karta pre argentínskeho útočníka zmarili nádej talianskeho šampióna pomýšľať na priaznivý výsledok pred odvetou. V 72. minúte Marcelo spečatil jasný triumf hostí, ktorí mohli ešte prikrášliť výsledok.

Juventus Turín (Tal.) - Real Madrid (Šp.) 0:3 (0:1)
Góly: 3. a 64. C. Ronaldo, 72. Marcelo, ČK: 66. Dybala (Juventus) po druhej ŽK, rozhodoval: Cakir (Tur.)

Juventus: Buffon - De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Kwadwo Asamoah (69. Mandžukič) - Khedira (75. Cuadrado), Bentancur - Douglas Costa (69. B. Matuidi), Dybala, Alex Sandro - G. Higuaín

Real Madrid: K. Navas - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo - Modrič (82. Kovačič), Kroos, Casemiro, Isco (75. Marco Asensio) - Benzema (59. Vázquez), C. Ronaldo