VIDEO Vedúci gól FC Sevilla nestačil: Bayern v Španielsku zvládol rolu favorita

Steven N'Zonzi a Franck Ribéry v súboji o loptuSteven N'Zonzi a Franck Ribéry v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Miguel Morenatti

SEVILLA - V druhom utorkovom súboji Bayern Mníchov otočil skóre a na pôde FC Sevilla vyhral 2:1. "Bavori" budú chcieť budúci týždeň pred vlastnými fanúšikmi potvrdiť postup medzi kvarteto najlepších klubov v Európe.

Sevilla pri svojej premiérovej účasti vo štvrťfinále LM začala proti papierovo favorizovanému Bayernu nebojácne. Územnú prevahu mali hostia, no tí z nej dokázali vyťažiť len sériu rohových kopov. V 20. minúte spálil tutovku Sarabia, ktorý zoči-voči Ulreichovi poslal loptu len vedľa pravej žrde. Domáci krídelník bol pri chuti, v 32. minúte sa po krížnom "pase" Escudera zbavil nedôrazného Bernata a tentoraz už prekonal brankára Bayernu - 1:0. V 36. minúte prišiel na ihrisko Rodríguez namiesto zraneného Vidala a okamžite dal o sebe vedieť. Po prihrávke Kolumbijčana si Ribéryho strelu nešťastne tečoval do vlastnej siete Navas, snaha brankára Soriu o zabránenie vyrovnávajúcemu gólu bola márna - 1:1.

Guido Pizarro a Thiago Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Miguel Morenatti

V 49. minúte po akcii Ben Yeddera a Correu v poslednej chvíli zabránil gólu Martínez. Španielsky defenzívny štít dal o sebe vedieť v 66. minúte v šestnástke súpera, jeho "koníček" však zneškodnil Soria. O dve minúty sa už hostia radovali. Ribéryho center z ľavej strany našiel hlavu Thiaga Alcantaru a zblokovaný pokus pomýlil domáceho brankára - 1:2. Sevilla v závere pritlačila, tvrdá rana N'Zonziho ani pokus Ramireza však nepriniesli vyrovnanie andalúzskemu tímu.

FC Sevilla (Šp.) - Bayern Mníchov (Nem.) 1:2 (1:1)
Góly: 32. Pablo Sarabia - 37. Jesús Navas (vlastný), 68. Thiago Alcantara, rozhodoval: Orsato (Tal.)

FC Sevilla: Soria - Jesús Navas, Kjaer, Lenglet, Sergio Escudero - N'Zonzi, G. Pizzaro - Pablo Sarabia, F. Vázquez, J. Correa (78. Sandro Ramírez) - Ben Yedder (80. Muriel)

Bayern Mníchov: Ulreich - Kimmich, J. Boateng, Hummels, Bernat (46. Rafinha) - A. Vidal (36. James Rodríguez), Javi Martínez, Thiago Alcantara - Th. Müller, Lewandowski, F. Ribéry (79. A. Robben)