Český futbal sa lúči s bývalým reprezentantom: PSG, Lazio, či Newcastle vymení za malú dedinku

David Rozehnal
David Rozehnal

OLOMOUC - Český bývalý reprezentant David Rozehnal sa rozhodol uzavrieť profesionálnu futbalovú kariéru. Tridsaťsedemročný stopér naposledy pôsobil v belgickom KV Ostende, kde predčasne ukončil kontrakt. Bez futbalu však nezostane úplne, bude hrať po boku svojho brata Mareka za mužstvo dedinky neďaleko Olomouca - Sokol Kožušany.

"Už som premýšľal, že po tejto sezóne ukončím profesionálnu kariéru a príliš som nechcel hrať nižšie súťaže. Pre rodinné problémy som ukončil zmluvu v Oostende. Teraz chcem vrátiť rodine to, čo ona obetovala mne. Chcel som hrať a trochu sa odreagovať od starostí, preto som narýchlo riešil Kožušany. Minimálne polrok tu budem s bratom. Nikdy nehovor nikdy, ale nemyslím si, že by som sa ešte vrátil k vrcholovému futbalu. Neviem, čo bude o týždeň, nechcem nič sľubovať, ale teraz to cítim tak, že je čas skončiť," uviedol v rozhovore pre server iDnes.cz olomoucký odchovanec David Rozehnal, ktorý si počas 15 rokov legionárskeho pôsobenia v zahraničí obliekal dresy klubov FC Bruggy, Paríž St. Germain, Newcastle United, Lazio Rím, Hamburger SV, Lille OSC, KV Oostende.

S reprezentáciou Česka si zahral na dvoch ME a jedných MS, v roku 2004 bol členom českého tímu, ktorý na kontinentálnom šampionáte postúpil do semifinále.


Tagy: David Rozehnal

Zdroj:
SITA
Foto:
transfermarkt.de

DISKUSIA