VIDEO Liverpool v Lige majstrov šokoval Manchester City: Hladké víťazstvo The Reds

Hráč Liverpoolu Alex Oxlade-Chamberlain (vpravo) oslavuje gólHráč Liverpoolu Alex Oxlade-Chamberlain (vpravo) oslavuje gól Zdroj: TASR/AP/Peter Byrne

LIVERPOOL - FC Liverpool dokonale využili výhodu domáceho prostredia a hladko zvíťazil v stredajšom úvodnom stretnutiach štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018. Góly domácich strelili už v prvom polčase Mohamed Salah, Alex Oxlade-Chamberlain a Sadio Mane.

O prvý útočný výpad anglického derby sa postaral hosťujúci Sane, ale prienikom do pokutového územia nezískal ani rohový kop. Práve Sane založil v 12. minúte nepresnou prihrávkou aj úvodnú nebezpečnú akciu domácich, ktorá sa hneď skončila gólom. Salah potiahol loptu a vyslal do šance Firmina, ten ešte neskóroval, no opätovne získal loptu a prihral Salahovi, ktorý už nemal problém otvoriť skóre do nechránenej bránky - 1:0. Pre Salaha to bol siedmy zásah v tejto sezóne LM, vo všetkých súťažiach si v uplynulých pätnástich vystúpeniach za LFC pripísal sedemnásť gólov. Sane sa okamžite snažil o odpoveď, s loptou prebehol takmer celú polovicu súpera a z hranice šestnástky iba tesne minul bránku. Liverpool zdvojnásobil svoj náskok v 21. minúte, Oxlade-Chamberlain dostal loptu od Milnera, a keďže k nemu nestihol včas pristúpiť nikto z brániacich hráčov, mal dostatok času na prípravu a nechytateľne prekonal Edersona - 2:0. Milner vyrovnal ôsmou asistenciou v jednom ročníku LM rekordné zápisy Waynea Rooneyho (2013/2014) a Neymara (2016/2017). Liverpool dominoval najmä zásluhou víťazných osobných súbojov v strede poľa, z jedného z nich pramenil aj tretí gól v sieti City. Salah sa opäť zhostil úlohy prihrávajúceho hráča, na jeho center si naskočil Mane a hlavičkou zvýšil už na 3:0.

Liverpool prišiel na začiatku druhého polčasu o Salaha, ktorý odkríval a vystriedal ho Wijnaldum. Hru riadili hostia, čo potvrdzoval aj ukazovateľ držania lopty v tejto fáze, a ich tréner Pep Guardiola posilnil útočnú silu, keď poslal na ihrisko Sterlinga namiesto Gündogana. Neprinieslo to však účinok v podobe vyložených príležitostí. Naďalej si museli dať pozor na domáce protiútoky, striedajúci Solanke zahrozil len niekoľko sekúnd po príchode na trávnik prihrávkou na Maneho. V závere riadneho hracieho času síce Jesus dopravil loptu do siete, no skóre sa nezmenilo po ofsajdovom verdikte arbitrov. Nezmenilo sa ani v zostávajúcich okamihoch a "Citizens" budú mať v domácej odvete náročnú úlohu, LFC bude pre žlté karty chýbať kapitán Henderson.

Konečný výsledok stredajšieho prvého stretnutia štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018 (odveta sa odohrá 10. apríla v Manchestri):

FC Liverpool (Angl.) - Manchester City (Angl.) 3:0 (3:0)
Góly: 12. Salah, 21. Oxlade-Chamberlain, 31. S. Mané, rozhodoval: Brych (Nem.)

Zostavy:
Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, A. Robertson - Henderson - Milner, Oxlade-Chamberlain (85. A. Moreno) - Salah (53. Wijnaldum), Firmino (71. Solanke), S. Mané
Manchester City: Ederson - K. Walker, Otamendi, Kompany, Laporte - Fernandinho - Gündogan (57. Sterling), David Silva - De Bruyne, Gabriel Jesus, Leroy Sané

Viac o téme: Manchester City Liverpool FC
  • Zdroj: TASR, SITA