Bratislavské podujatie ACB 84 bez Végha a Kleina, avšak s veteránmi UFC

Tretia najväčšia MMA organizácia na svete prichádza na Slovensko - ACB MMA 84
Tretia najväčšia MMA organizácia na svete prichádza na Slovensko - ACB MMA 84

BRATISLAVA - Slovenský profesionálny MMA zápasník Attila Végh sa pre zranenie kolena nepredstaví v hlavnom zápase podujatia ACB 84, ktoré sa uskutoční v sobotu 7. apríla na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Pre chorobu musel zrušiť svoj zápas aj ďalší Slovák Ľudovít Klein.

Tridsaťdvaročný Végh, bývalý šampión americkej organizácie Bellator, sa zranil počas zápasníckeho tréningu. Následné vyšetrenie magnetickou rezonanciou odhalilo natrhnutý meniskus s nešpecifikovanou dobou liečby. "Tieto veci športovec neovplyvní. Po dvoch mesiacoch tvrdých tréningov, do ktorých som dával maximum, mi jeden jediný zmenil úplne všetko. Týmto sa chcem ospravedlniť všetkým, ktorí ma chceli prísť podporiť. Musím sa s tým vysporiadať aj ja sám," informoval Végh na svojom facebookovom profile.


Vstupenky na toto vzrušujúce bojové podujatie si môžete zakúpiť TU!


Po odstúpení Végha a Kleina zostal jediným Slovákom v 12-zápasovom programe 33-ročný Roland Čambal, ktorý v hlavnom predzápase zvedie súboj v strednej váhe (do 84 kg) so skúseným Jae Young Kimom. O rok starší Juhokórejčan má na konte 35 zápasov, z toho 23 víťazstiev (15 KO/TKO). Doterajšia bilancia zástupcu RSC Gymu Nové Zámky je 12 víťazstiev (5 KO/TKO) a päť prehier. Španiel Daniel Toledo, s ktorým si mal pôvodne zmerať sily Végh, nastúpi v poloťažkej hmotnostnej kategórii (do 93 kg) proti Američanovi Ronovi Stallingsovi so skúsenosťami z najprestížnejšej organizácie UFC. Organizátori posunuli do hlavného zápasu Rusa Arbiho Agujeva, ktorého súperom vo welterovej váhe (do 77 kg) bude ďalší veterán UFC, Američan Nah-Shon Burrell. Všetky zápasy sú vypísané na tri kolá po päť minút v klietke s kruhovým pôdorysom. Ruská promotérska spoločnosť ACB (Absolute Championship Berkut) organizuje svoje podujatia v rôznych krajinách sveta (Rusko, USA, Kanada, Brazília, Azerbajdžan, SAE, Taliansko a ďalšie) a prezentuje sa heslom "menej šou, viac boja".


Tagy: Attila Végh

Zdroj:
TASR
Foto:
acbmma.com

DISKUSIA