Toto sa v histórii ešte nestalo: O Sekeráš Trophy zabojujú iba slovenské tímy

Jaroslav StrakaJaroslav Straka Zdroj: TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA - Vo finále play-off Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) sa premiérovo predstavia dva slovenské tímy. O cennú Sekeráš Trophy zabojujú vysokoškoláci z UMB Hockey Team z Banskej Bystrice a Diplomats Pressburg z Bratislavy. Titul spred roka naobháji celok UK Praha, ktorý prvýkrát chýba vo finále. Pražania doteraz ovládli všetky predchádzajúce štyri ročníky.

"Po prvý raz nás čaká čisto slovenské finále, keďže jeden z veľkých favoritov sa neprebojoval do záverečnej fázy play-off. Aj táto skutočnosť je pre nás dôkazom, že každý tím je zdolateľný - aj štvornásobný majster - a teda nie je správne vopred skladať zbrane. Aj týmto spôsobom možno mladých vysokoškolákov - hokejistov učiť, že sa netreba vzdávať a je dôležité bojovať až do poslednej chvíle. A to neplatí len na ľade,“ poznamenal Jaroslav Straka z pozície prezidenta EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia), ktorá riadi EUHL.

Bratislavčania vo štvrťfinále vyradili tím z Plzne, v semifinále zdolali mestského rivala Paneuropu Kings. Banskobystričania vo štvrťfinále prešli cez poľskú Krynicu-Zdrój, v druhom kole play-off odstavili spomenutých Pražanov.

Finále sa hrá na tri víťazstvá, prvé dve stretnutia vyraďovacej časti sa uskutočnia v piatok a v sobotu 6. a 7. apríla v Bratislave.

Viac o téme: UMB Hockey Team Diplomats Pressburg Jaroslav Straka Sekeráš Trophy
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR - Jakub Kotian
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy