Zaplnený trenčiansky zimák svedkom obrovskej drámy, Mikula: Mali sme nôž na krku

Brankár Drew MacIntyre z HKM Zvolen, Juraj Bezúch z HK Dukla Trenčín a Vojtech Zeleňák z HKM ZvolenBrankár Drew MacIntyre z HKM Zvolen, Juraj Bezúch z HK Dukla Trenčín a Vojtech Zeleňák z HKM Zvolen Zdroj: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN - Hokejisti Zvolena zvíťazili nad Trenčínom 4:3 po samostatných nájazdoch v štvrtkovom štvrtom stretnutí semifinále najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 a vyrovnali stav série na 2:2.

Trenčín odštartoval zápas lepšie, gólom Petra Ölveckého v presilovej hre viedla Dukla po prvej časti hry 1:0. Zvolenu patrila prvá desaťminútovka druhej tretiny. Už 34 sekúnd po jej začiatku vyrovnal Peter Šišovský a po dvoch zlepených góloch bol stav v 29. min 3:1 pre Zvolen. Michal Chovan skóroval tesne po tom, čo vylúčený Boris Sádecký naskočil na ľad a Miloš Kelemen využil situáciu dvaja na jedného. Stredoslováci prišli o náskok vďaka nedisciplinovanosti. Ešte do skončenia druhej časti hry znížil v presilovke Marcel Hossa a v 44. min premenil početnú výhodu svojim druhým gólom v zápase Peter Ölvecký. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil 38-ročný obranca Jozef Kováčik. Zápas pre zranenie nedohral domáci útočník Marcel Hecl. Piaty duel je na programe vo Zvolene v sobotu 7. apríla o 18.00 h.

Peter Oremus, tréner Trenčína: "My sa môžeme odraziť od poslednej tretiny, keď sme vyrovnali. Do Zvolena musíme ísť s chladnými hlavami. Séria je otvorená a dvakrát niekto musí vyhrať."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Mali sme nôž na krku. Na prekvapenie som čakal iný úvod zo strany Trenčína. Začal rovnako ako my. Mali sme viac z hry, ale za stavu 1:3 začali domáci tlačiť, vytvorili si šance a vyrovnali. V závere sme boli úspešní. Tešíme sa na domáci zápas."

Viac o téme: HKM Zvolen Peter Oremus Peter Mikula HK Dukla Trenčín