VIDEO Blato, blato a ešte raz blato: Sagan vyrazil s tímom na obhliadku Pekla severu!

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA - Už v nedeľu je na programe Kráľovná klasík, slávne preteky Paríž-Roubaix a chýbať samozrejme nemôže ani trojnásobný majster sveta Peter Sagan. Tourminátor chce na Pekle severu zlepšiť svoje doterajšie najlepšie umiestnenie z roku 2014, kedy skončil šiesty a zároveň túži nadviazať na úspech spred dvoch týždňov, keď zvíťazil na podujatí Gent - Wevelgem. A najvyšším ambíciám je jeho tím Bora-hansgrohe odhodlaný podriadiť všetko.

Nemecký tím aj so slovenským lídrom vyrazil obzrieť si náročnú trať, ktorá na jazdcov v nedeľu čaká. Zaujímavé video z obhliadky Bory, ktorú okrem Sagana absolvovali aj Daniel Oss, Marcus Burghardt či Rafal Majka, zverejnil Tourminátorov tím na sociálnej sieti. 

Peklo severu či Kráľovná klasík ako sa prezývajú preteky Paríž-Roubaix sa bude už po 116-krát odohrávať v nedeľu 8.4. na tradičnej trase Compiégne - Roubaix (257 km), pričom cyklistom "spríjemní" život aj 29 sektorov dláždených kockami, tzv. pavé v celkovej dĺžke 55 km. Tím Quick-Step Floors so silnou štvorkou Niki Terpstra, Philippe Gilbert, Zdeněk Štybar a Yves Lampaert, ktorý má v tejto sezóne na konte už 24 víťazstiev je podľa odborníkov pasovaný za najväčšieho favorita. A to si myslí aj Sagan: "Je ťažké v mojej pozícii pretekať v skupine. Ak sa ostatní jazdci neprebudia, skončí to tak. Quick-Step bude dominovať a vyhrá všetky preteky," uviedol Tourminátor po dvojnásobom triumfe Terpstra v E3 Harelbeke a vo Flámsku.


Tagy: Peter Sagan Bora-hansgrohe Paríž-Roubaix 2018

Zdroj:
športky
Foto:
Bora-Hansgrohe/veloimages.com; Video: Facebook - Bora-hansgrohe

DISKUSIA