Emócie Hrbatého po kapitánskom debute: Pri hymne som mal zimomriavky!

Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý
Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý

BRATISLAVA - Dlhé roky privádzal divákov v bratislavskom Národnom tenisovom centre do varu heroickými výkonmi v Davisovom pohári. Teraz vo svojej "obývačke" zažil premiéru vo funkcii tímového kapitána. Dominik Hrbatý priznal, že pred duelom s Bosnou a Hercegovinou mu pri tónoch slovenskej hymny behal mráz po chrbte a vrátil sa myšlienkami do minulosti.

"Myslím si, že to nebolo pre mňa až také emocionálne náročné ako počas hráčskej kariéry. Na kurte je počas zápasov oveľa väčšia koncentrácia a energia. Keď som však nastupoval na dvorec a začala hrať slovenská hymna, prechádzali mi zimomriavky po tele a cítil som, že som naspäť v tíme," vyznal sa slovenský rekordér v počte odohratých zápasov v Davis Cupe.

Premiéra na kapitánskej stoličke je pre finalistu bojov o "šalátovú misu" z roku 2005 veľká škola: "Je to o tom, či dokážem dať chalanom v rozhodujúcich momentoch tie správny rady, aby otočili zápasy. Veľa som sa naučil. Boli tam aj nejaké chybičky, ktoré som urobil. V každom prípade to bol však veľký zážitok. Verím, že v sobotu uspejeme v debli a dotiahneme zápas s Bosnou do víťazného konca."      


Tagy: Dominik Hrbatý Slovensko Bosna a Hercegovina

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Branislav Bíbel

DISKUSIA