Český zázrak neodstavilo ani zranenie: Ledecká po návrate s ďalším triumfom na lyžiach!

Ester Ledecká v Les Menuires dosiahla ďalšie víťazstvo
Ester Ledecká v Les Menuires dosiahla ďalšie víťazstvo

LES MENUIRES - Dvojnásobná česká olympijská víťazka Ester Ledecká už má chrbát v poriadku, pokračuje podľa plánu v sezóne a na lyžiach vyhrala obrovský slalom kategórie FIS vo francúzskom Les Menuires. V obrovskom slalome tejto kategórie dosiahla tretiu výhru v kariére.

Prekvapivá olympijská šampiónka superobrovského slalomu z Pjongčangu a víťazka paralelného obrovského slalomu na snowboarde v piatkových pretekoch porazila o šesť stotín sekundy domácu Jade Grilletovú Aubertovú. Za víťazstvo si pripísala 18,35 FIS bodu, čo je jej druhý najlepší výsledok sezóny v obrovskom slalome.

Dvadsaťdvaročná Ledecká nedošla v polovici marca kvôli problémom s chrbtom super-G vo finále Svetového pohára v Aare. Po odpočinku je späť na lyžiach a tento týždeň absolvovala niekoľko pretekov FIS v technických disciplínach, aby si vylepšila pozíciu do ďalšej sezóny. V Les Menuires bola v týždni v obrovskom slalome FIS tretia, v pondelkovom slalome v Prapouteli skončila siedma a jedny preteky nedokončila.

Ledecká je podľa webu lyžiarskeho zväzu prihlásená na majstrovstvá Švajčiarska v slalome v Meiringene a na dva slalomy kategórie FIS do Samnaunu.


Tagy: Ester Ledecká

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
facebook - Ester Ledecká

DISKUSIA