Reprezentáciu môže posilniť ďalšie meno: Produktívneho obrancu ešte čaká finále!

Martin Štajnoch
Martin Štajnoch

BRATISLAVA - Talentovaný obranca Martin Štajnoch zažíva fantastickú sezónu a dobrú formu by si mohol priniesť aj do reprezentácie. Bol už v kontakte s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom, no teraz sa musí sústrediť na vrchol sezóny. 27-ročný Prievidžan pôsobí v rakúskej EBEL v službách tímu EC Red Bull Salzburg a momentálne sa musí koncentrovať na finálovú sériu tamojšej play-off.

"EBEL je veľmi kvalitná. Väčšina hráčov, ktorí tu pôsobia, sú zo Severnej Ameriky, skoro až 70%. Liga je jedna z tých ofenzívnejších, takže je atraktívna aj pre divákov. V Salzburgu som spokojný, je tu neskutočné zázemie. Tím má kvalitné zloženie mužstva a z toho pramení aj náš ofenzívny prejav hry," opísal EBEL v rozhovore pre Športky Štajnoch.

Skúsený obranca obliekal v minulosti aj dres HC Slovan Bratislava, pôsobil aj v Česku a v Yugre (KHL). Vyzerá to tak, že v Salzburgu sa perfektne etabloval. V základnej časti odohral 31 zápasov, v ktorých strelil šesť gólov a na ďalších trinásť prihrával. Tešiť ho môže aj veľmi solídnych 15 plusových bodov v "tabuľke pravdy". "Pred mojím príchodom bolo veľa kľúčových hráčov zranených, po mojom príchode sa začali vracať do zostavy. Mužstvo začalo šlapať a išli sme tabuľkou hore, výsledkom čoho bolo aj naše prvé, v respektíve druhé miesto v tabuľke. Predháňali sme sa s Viedňou. Čo sa týka Bolzana, to malo zlý štart do sezóny. V jednom momente bolo dokonca posledné v lige! Potom vymenili trénera, nejakých hráčov a mužstvo malo zrazu inú tvár. Chytilo formu a výsledkom toho bol aj postup do play-off. Očakávam veľmi vyrovnanú sériu a myslím, že bude aj dlhá. Každopádne v pozícii favorita hráme väčšinu sezóny, čiže nejaký zbytočný tlak navyše z toho neplynie. Máme skvelé mužstvo, hráme ofenzívny hokej a z toho vyplynula aj moja produktivita. Sadol mi tunajší systém a som rád, že môžem pomôcť mužstvu nielen v obrane, ale aj tým, že zbieram body," povedal Štajnoch.

Niet divu, že o rozbehnutého Štajnocha prejavil záujem aj generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan. Zostáva však ešte počkať, ako dopadne finálová séria play-off s Bolzanom. "S Mirom Šatanom som bol v kontakte ešte pred prvým zrazom reprezentácie. Bavili sme sa o mojom prípadnom príchode, ale vzhľadom na to, že sme boli so Salzburgom ešte len pred semifinálovou sériou, tak som mu nevedel povedať, kedy budem k dispozícii. Teraz nás čaká finále a ďalšie zápasy, takže je všetko otvorené a môže sa ešte všeličo udiať," dodal Štajnoch pre Športky a pokračoval: "Samozrejme, ponuku reprezentovať by som prijal veľmi rád."

Reprezentačný dres už mal na sebe oblečený neraz, no buď išlo o nižšie vekové kategórie alebo prípravu. Niesť dres s dvojkrížom na hrudi v Dánsku by bola veľká česť. "Áno, absolvoval som už viacero príprav, no na majstrovstvá sa mi ešte prebojovať nepodarilo. Bolo by to skvelé, ale predtým nás čaká ešte finále a reprezentačné mužstvo čaká príprava pred majstrovstvami. Miesto si musí každý vybojovať," ukončil.


Tagy: Martin Štajnoch EC Red Bull Salzburg

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Martin Štajnoch

DISKUSIA