Obrovské sklamanie pre Česko: Najväčšia biatlonová hviezda sa už možno nikdy nevráti!

Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová

HOŘOVICE - Česká biatlonistka Gabriela Koukalová nebude pretekať ani v budúcej sezóne. Dvadsaťosemročná majsterka sveta v šprinte z roku 2017, ktorá kvôli problémom s lýtkami prišla o olympijskú sezónu, si teraz návrat nevie predstaviť. Minuloročná česká Športovkyňa roka to povedala serveru Sport.cz pri akcii Ukliďme svět, ukliďme Česko, ktorej je patrónkou a do ktorej sa v stredočeských Horoviciach osobne zapojila.

Koukalová naposledy pretekala vlani 19. marca. Kvôli boľavým lýtkam nemohla od vlaňajšieho leta naplno trénovať a v januári oznámila, že nepôjde na olympiádu do Kórey. Jej prípadný návrat je momentálne v nedohľadne. "Musím povedať, že v tejto chvíli si absolútne neviem predstaviť, že by som sa ešte niekedy vrátila, ale zároveň to nechcem vôbec uzatvárať. Človek nikdy nevie a napríklad za rok, za dva mi to bude chýbať," povedala trojnásobná olympijská medailistka zo Soči.

Do budúceho ročníka Svetového pohára, ktorého súčasťou budú aj preteky v Novom Meste na Morave, nenaskočí. "Teraz určite vôbec nemám chuť sa vracať niekam späť," uviedla Koukalová, ktorá predvlani ovládla celkové hodnotenie Svetového pohára.

V nedávnom rozhovore pre časopis Glanc Koukalová hovorila o úzkostiach a pocitu, že okrem rodiny a manžela ju ľudia z okolia prestali podporovať. Tvrdila ale tiež, že verí, že v biatlone ešte nepovedala posledné slovo. V priebehu marca mala svoje fyzické ťažkosti znova riešiť s fyzioterapeutom Pavlom Kolářom. O svojom aktuálnom zdravotnom stave v rozhovore pre Sport.cz majiteľka šiestich medailí z majstrovstiev sveta nehovorila. Motiváciu k návratu k vrcholovému športu ale nenašla a je jasné, že minimálne ďalší rok sa bude musieť český biatlon zaobísť bez nej.

Aj pri absencii najväčšej hviezdy tímu získali českí biatlonisti na olympijských hrách dve medaily v šprinte. Z bronzu sa radovala Veronika Vítková, ktorá bola vďaka stabilným výkonom jasnou českou jednotkou uplynulej sezóny, striebro vybojoval Michal Krčmář.


Tagy: Gabriela Koukalová

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR

DISKUSIA