VIDEO Sagan unavený a šťastný: Dokázal som si ušetriť energiu, šliapal som až do konca!

Peter Sagan po víťazstve na Paríž-Roubaix
Peter Sagan po víťazstve na Paríž-Roubaix

ROUBAIX - Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na treťom monumente sezóny, 116. ročníku Paríž - Roubaix. Jazdec stajne Bora-Hansgorhe dotiahol do úspešného konca únik, ktorý odštartoval približne 54 km pred cieľom. Pre trojnásobného majstra sveta je to prvé víťazstvo na "Pekle severu" a druhé na takzvaných monumentoch. Doteraz jediné dosiahol na Okolo Flámska v roku 2016.

Sagan zvládol 257 km dlhú "Kráľovnú klasík" z Compiegne do Roubaix za 5:54:06 h a triumf spečatil v špurtérskom súboji dvojice na velodróme. V dramatickom finiši zdolal Švajčiara Silvana Dilliera z AG2R. Tretí skončil s odstupom 57 sekúnd Holanďan Niki Terpstra z Quick-Step Floors.

"Cítim sa úžasne, ale som veľmi unavený. Našťastie som tento raz nemal žiaden pád a ani defekt, dokázal som si ušetriť energiu a šliapal som až do konca. Vlani som bol unavenejší, ako po tomto víťazstve. Veľmi ďakujem celému tímu, všetkým kolegom za to, čo pre mňa dnes spravili. Vyšiel mi únik asi 52 km pred cieľom a podarilo sa mi vyhrať. Je to krásne," povedal Sagan v prvom televíznom rozhovore.


Tagy: Peter Sagan Paríž-Roubaix

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter - Paris-Roubaix

DISKUSIA