Médiá nedýchajú po fenomenálnej jazde Sagana: Le Magnifique, hrdina pekla!

Slovenský cyklista Peter Sagan (vpravo) triumfoval na treťom monumente sezóny, 116. ročníku Paríž - RoubaixSlovenský cyklista Peter Sagan (vpravo) triumfoval na treťom monumente sezóny, 116. ročníku Paríž - Roubaix Zdroj: TASR/AP/ Michel Spingler

ROUBAIX - Ohlasy svetových internetových médií na víťazstvo slovenského cyklistu Petra Sagana na monumentálnej klasike Paríž-Roubaix:

L´Equipe (Fr.): "Sagan le Magnifique! Peter Sagan vyhral 116. edíciu Pekla severu v nedeľu v Roubaix.“

Sporza (Belg.): "Svetový šampión Sagan je hrdina Pekla! Belgicko bez pódia.“

The Telegraph (V. Brit.): "Peter Sagan našiel nebo v pekle. Svetový šampión zdolal v šprinte dvoch mužov Silvana Dilleira a teší sa z triumfu na Paríž-Roubaix.“

Algemeen Dagblad (Hol.): "Mimoriadne silný Sagan triumfoval v dúhovom drese, Terpstra tretí.“

iDnes (ČR): "Po dvoch defektoch, ktoré Petra Sagana na trase z Paríža do Roubaix postretli vlani, tento rok 28-ročného Žilinčana o druhý triumf na cyklistickom monumente technické problémy nepripravili. Na velodróm v Roubaix prišiel na prvom mieste Dillier, ktorý si potom Sagana strážil za chrbtom. Nástup majstra sveta v poslednej zákrute bol však pre mladého Švajčiara príliš veľké sústo. Sagan sa stal len druhým cyklistom, ktorý "Kráľovnú klasík" ovládol v drese svetového šampióna. Niečo podobné sa pred 37 rokmi podarilo iba Bernardovi Hinaultovi."

Cyclingnews: "Peter Sagan umlčal všetkých kritikov takmer bezchybným a ohromujúcim výkonom na Paríž-Roubaix. Úradujúci majster sveta zaútočil zo skupiny favoritov 54 km pred cieľom a nikdy sa neobzrel späť. Rozložil zvyšky úniku dňa, jediným, kto s ním zostal, bol Švajčiar Silvan Dillier. Duo príkladne spolupracovalo v kockových úsekoch a hoci v neskoršej fáze prenasledovatelia sťahovali ich náskok, prišli na velodróm spolu. Sagan uspel v špurte, získal druhý monument v kariére a ukončil dominanciu tímu Quick-Step Floors v klasikách."

Velonews: "Peter Sagan pridal dlažobnú kocku k obdivuhodnej zbierke trofejí. Trojnásobný majster sveta dosiahol presvedčivé víťazstvo v nedeľňajšej 116. edícii klasiky Paríž-Roubaix v severnom Francúzsku. Slovák zaútočil 54 km pred cieľom a sám dostihol únik dňa. Švajčiarsky šampión Silvan Dillier ako jediný ustál Saganove tempo a dvojica prišla spolu na velodróm v Roubaix, kde Sagan s prehľadom vyhral špurt. Pre Petra Sagana je to druhý triumf na monumente po víťazstve na Okolo Flámska v roku 2016."

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/ Michel Spingler
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články