Šampión je definitívne mŕtvy: Moskovčania po parádnom obrate vyradili Petrohrad

CSKA MoskvaCSKA Moskva Zdroj: twitter.com/hccska

MOSKVA - Hokejisti CSKA Moskva postúpili do finále play-off KHL a zahrajú si o Gagarinov pohár. V nedeľňajšom šiestom zápase konferenčného finále zvíťazili na vlastnom ľade nad hráčmi SKA Petrohrad 3:2 po predĺžení a sériu ovládli 4:2 na zápasy.

Hostia si už v úvode prvej tretiny vybudovali dvojgólový náskok po zásahoch Nikitu Guseva a Iľju Kovaľčuka, no domácim sa v druhej časti podarilo znížiť zásluhou Nikitu Nesterova. O vyrovnanie sa postaral v závere tretej tretiny Michail Grigorenko a rovnaký hráč strelil aj víťazný gól v predĺžení. CSKA Moskva sa v súbojoch o Gagarinov pohár stretne s Kazaňou.

Výsledok nedeľňajšieho šiesteho stretnutia finále Západnej konferencie play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (hralo sa na štyri víťazstvá):

CSKA Moskva - SKA Petrohrad 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0) - konečný výsledok série: 4:2, tím CSKA Moskva postúpil do série o Gagarinov pohár
Góly: 57. a 70. M. Grigorenko, 36. Nesterov - 2. N. Gusev, 5. Kovaľčuk

Viac o téme: SKA Petrohrad CSKA Moskva