Skvelá správa pre slovenskú reprezentáciu: Sekera chce ísť na majstrovstvá sveta!

Andrej Sekera
Andrej Sekera

EDMONTON - Časy, kedy malo Slovensko v zámorí desiatky hráčov, sú už dávno preč. Teraz je cenný každý jeden. Tento rok sa do play-off Sekerov Edmonton neprebojoval, a tak existovala šanca, že sa kvalitný obranca pripojí k reprezentácii. Po konci základnej časti Sekera potešil hokejových fanúšikov, pretože chuť reprezentovať má a je teda vysoko pravdepodobné, že sa v Dánsku predstaví.

"Chcem ísť na majstrovstvá. V tejto sezóne som toho veľa nenahral, no stále chcem ísť. Jeden týždeň si oddýchnem, budem rehabilitovať a potom priletím domov a pripojím sa k tímu," povedal 31-ročný bojnický rodák pre Oilers TV.

Sekera nezažil ideálny ročník. Prenasledovali ho zranenia, kvôli ktorým odohral iba 36 zápasov, v ktorých sa mu nepodarilo streliť gól. Jeho prínos je však stále značný. Každý hráč so skúsenosťami z NHL sa bude v reprezentácii hodiť. "Bolo to frustrujúce, ťažko sa naskakovalo späť do rozbehnutého kolotoča, no zranenia sú súčasťou hokeja. Tento rok som toho veľa neodohral, takže bolo mojím plánom ísť na majstrovstvá sveta," dodal.


Tagy: Andrej Sekera Slovensko Edmonton Oilers

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA