Cyklistika je v šoku! Osobnosti reagujú na tragickú smrť cyklistu: K smútiacim sa pridal aj Sagan

Záchranári sa snažia oživiť Michaela GoolaertsaZáchranári sa snažia oživiť Michaela Goolaertsa Zdroj: Profimedia

ROUBAIX - Belgický cyklista Michael Goolaerts zomrel po tom, čo počas nedeľňajších pretekov Paríž - Roubaix utrpel po páde zástavu srdca. Ako uvádza jeho tím Veranda's Willems-Crelan, dvadsaťtriročný cyklista zomrel v nemocnici v Lille.

"S veľkým zármutkom musíme oznámiť smrť nášho pretekára a priateľa Michaela Goolaertsa. Zomrel na zástavu srdca," píše sa v stanovisku tímu. Goolaerts podľa vyjadrenia zomrel o 22.40 h obklopený svojimi najbližšími.

Goolaerts spadol asi 150 km pred cieľom a na trati ho museli oživovať záchranári. Následne ho previezli vrtuľníkom do nemocnice. Presné detaily nehody nie sú známe, keďže pád kamery nezachytili.

Goolaerts jazdil na Paríž - Roubaix ako podpora pre cyklokrosového majstra sveta a tímového kapitána Wouta Van Aerta, ktorý nakoniec obsadil 13. miesto. Najlepšie výsledky v prebiehajúcej sezóne zaznamenal na klasikách Kuurne-Brussels-Kuurne a Tri dni De Panne, na ktorých skončil na 20. priečke, na Dwars door West-Vlaanderen finišoval deviaty.

Dvadsaťtriročný pretekár je druhý Belgičan, ktorý zomrel po problémoch so srdcom na pretekoch za posledné obdobie, pred dvomi rokmi skonal po infarkte Daan Myngheer na Criterium International na Korzike. Ďalší belgický cyklista Antoine Demoitie zomrel v rovnakom roku, po páde na Gent-Wevelgem do neho vrazila jedna zo sprievodných motoriek. Informovala agentúra AP.

Nedeľňajšie preteky vyhral slovenský reprezentant Peter Sagan. "Je mi to veľmi ľúto. Dozvedel som sa to až po pretekoch," povedal Sagan o páde Goolaertsa krátko po pretekoch. Spolu s tímom Bora-Hansgrohe sa pridali k smútiacim a kondolujúcim prostredníctvom reakcie na twitteri Petra Sagana. "Všetky naše myšlienky aj modlitby patria Michaelovi Goolaertsovi. Aká smutná správa..."

V pondelok po oznámení úmrtia reagovali aj ďalší cyklisti. "Goolie sa rovnako ako ja narodil v roku 1994, takže sme spolu jazdili v pelotóne už roky. Stále nemôžem uveriť, že je tomu už koniec. Tvoj neustály úsmev pre mňa bude vždy inšpiráciou," napísal na twitter jeho tímový kolega Wout van Aert.

"Zobudil som sa s touto správou. Pôvodne som chcel povedať, aký skvelý zážitok to včera bol, ale to už nemá cenu. Bol som veľmi smutný, keď som si prečítal o jeho smrti," uviedol Nemec Marcel Kittel.

Reagoval aj šéf usporiadateľov na Paríž-Roubaix Christian Prudhomme. "Máme za sebou den silných športových emócií, ale ak sa stane niečo také smutné, radosť z pretekov ide do úzadia. Naše myšlienky sú s Michaelovou rodinou," napísal v tlacovej správe Prudhomme.

Prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) David Pappartient taktiež vyslovil svoju sústrasť. "V mene UCI a celej cyklistickej rodiny chcem vyjadriť svoju najhlbšiu sústrasť rodine, tímu a priateľom Michaela Goolaertsa, ktorý nás opustil príliš skoro. Zdieľame ich obrovský smútok," uviedol.

Viac o téme: Paríž-Roubaix Michael Goolaerts
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články