FOTO Vlhová si zalyžovala s fanúšikmi: Oddychovať dlho neplánuje, takto bude vyzerať príprava

Petra Vlhová ukončila lyžiarsku sezónu na Chopku spolu s fanúšikmi
Petra Vlhová ukončila lyžiarsku sezónu na Chopku spolu s fanúšikmi

BRATISLAVA/CHOPOK - Naša najúspešnejšia slalomárka Petra Vlhová síce už ukončila svoju lyžiarsku sezónu lyžovaním na Chopku spolu s fanúšikmi, trénovať neprestáva ani počas letného obdobia.

Tohtoročná sezóna priniesla Petre Vlhovej konečné 4. miesto v slalome a 5. miesto vo Svetovom pohári, nasledujúcu sezónu plánuje vystúpiť v priečkach ešte vyššie. "Ciele na budúcu sezónu mám v podstate tie najvyššie, minimálne také ako tú poslednú. Chcem tvrdo trénovať a podať ešte lepšie výkony. Čakajú má aj Majstrovská sveta v Aare, na ktoré chcem byť poriadne pripravená a priniesť skvelé výsledky."


Oddychovať s tréningom neplánuje ani počas leta, z garáže vyberie aj svoju motorku. "Síce som posledné dni iba oddychovala, jedla či sa lúčila so svojou lyžiarkou sezónou spolu s fanúšikmi na Chopku, oddychovať dlho neplánujem. Zalyžovala som si už aj rekreačne práve počas lúčenia sa so sezónou, kedy sme spolu s fanúšikmi lyžovali, rozprávali sa, či si dokonca vyskúšali jazdu ratrakom vďaka môjmu sponzorskému partnerovi. Už sa však neviem dočkať, kedy sa oteplí a súčasťou môjho tréningu bude aj jazda na motorke ako minulý rok. Okrem toho plánujem určite trénovať aj na vodných lyžiach. Doma máme čln a bývam v blízkosti Liptovskej Mari, takže by to bola škoda nevyužiť," hovorí o svojich plánoch Petra. Závery z letných tréningov možno budete môcť sledovať aj na profile Petry na sociálnych sieťach, na ktorých sme si nedávno všimli aj live prenosy. Podobné zábery zo zákulisia pretekov a tréningov nie sú vylúčené ani v budúcnosti. "Live prenosy vznikli úplne spontánne, nie je to aktivita, ktorú mám naplánovanú. Určite je možné, že sa objavia aj v budúcnosti ak budem mať chuť. Ak by takáto aktivita bola silená a plánovaná, určite by to fanúšikovia cítili, pretože ja osobne nemám rada strojené veci," vysvetľuje Petra.                 

Ukončenie lyžiarskej sezóny prinieslo aj celkové ukončenie lyžiarskej kariéry Veroniky Velez-Zuzulovej. Na súťažných svahoch sa tak Petra Vlhová s Veronikou už neuvidia. "Máme kamarátsky vzťah a viem, že mi bude na svahoch chýbať. Určite však zostaneme v kontakte a verím, že ma bude naďalej podporovať a myslím si, že ma kedykoľvek príde povzbudiť. Je možné že sa budeme vídať menej ako doteraz, no stále budeme v kontakte."


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
športky
Foto:
Rauch Slovensko

DISKUSIA