Tragickú smrť belgického cyklistu si nevedia vysvetliť: V hre je niekoľko príčin úmrtia!

Zosnulý cyklista Michael Goolaerts
Zosnulý cyklista Michael Goolaerts

PARÍŽ - Francúzske úrady v pondelok začali vyšetrovanie nedeľňajšieho úmrtia mladého cyklistu Michaela Goolaertsa z tímu Veranda's Willems Crelan po 116. ročníku klasických jednodňových pretekov Paríž-Roubaix.

Belgičan v nemocnici v Lille zomrel po tom, ako sa mu počas spomenutého podujatia zastavilo srdce. V najbližších dňoch prebehne pitva, ktorá určí presnú príčinu smrti. Incident na trati približne 150 km pred cieľom nezachytili televízne kamery, tie neskôr ukázali obrázky Goolaertsa nehybne ležiaceho pri ceste. Bezodkladne sa ho ujali zdravotníci a letecky transportovali do nemocnice. Prokurátor Rémi Schwartz prezradil, že v súčasnosti je v hre niekoľko možných príčin úmrtia mladého športovca. "Nemáme istotu, že to bolo tak alebo onak," povedal. Víťazom na "Pekle severu", sa v nedeľu stal slovenský reprezentant Peter Sagan.

V blízkej minulosti zomreli v súvislosti so súťažným jazdením viacerí belgickí cyklisti. Daana Myngheera postihla v marci 2016 počas pretekov na Korzike zástava srdca, Antoine Demoitie tiež v marci 2016 podľahol zraneniam po páde na podujatí Gent-Wevelgem.


Tagy: Michael Goolaerts

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter/Veranda’s Willems - Crelan Pro Cycling Team

DISKUSIA