Schmiedlová konečne uspela v hlavnej súťaži WTA: V Bogote zvládla prvé kolo

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová

BOGOTA - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová zvíťazila za 142 minút extravagantne 7:5, 0:6, 6:1 nad rovnako nenasadenou Američankou Irinou Falconiovou v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA International Claro Open Colsanitas v kolumbijskej Bogote (dotácia 250 000 USD, antuka vonku).

 V úvodnom sete Schmiedlová najprv dvakrát predviedla okamžitý rebrejk a neskôr nedoplatila na nevyužitie náskoku 5:3. Po nevydarenej druhej časti odskočila v rozhodujúcom dejstve na 3:0 a zvyšok už zvládla napríklad zásluhou odvrátenia dvoch brejkbalov v rade v piatom geme. Slovenka v konečnom dôsledku nepykala za deväť dvojchýb.

Dvadsaťtriročná Košičanka dosiahla svoj prvý zápasový úspech v hlavnej singlovej súťaží nad úrovňou ITF od októbra 2016, keď bola v osemfinálovom 2. kole na tvrdom povrchu v hale na podujatí Tenisovej asociácie žien (WTA) tiež so štatútom International v Luxemburgu, teda v úplne odlišných podmienkach proti terajším.

Zverenkyňa Milana Martinca v rámci projektu NTC Kar. Schmieldová nadviazala proti 27-ročnej Falconiovej (165., ale bola už aj na 63. pozícii) na úspech 6:3, 7:6 (4), ktorý dosiahla vlani vo februári na "harde" pod strechou v americkom Midlande.

Niekdajšia 26. žena svetového rebríčka WTA vo dvojhre Schmiedlová, teraz 132. v systéme, bude medzi najlepšími šestnástimi v kolumbijskej metropole čeliť postupujúcej z duelu medzi mexickou kvalifikantkou Renatou Zarazúovou a austrálskou reprezentantkou s chorvátskym pôvodom Ajlou Tomljanovičovou nasadenou ako ôsmou. Druhej menovanej podľahla minulý týždeň v 1. kole na tvrdom povrchu vonku v mexickom Monterrey 6:4, 1:6, 6:7 (6) z troch mečbalov v rade v tajbrejku tretieho setu, mala by jej teda čo vracať.

Dvojhra - 1. kolo:
Karolína Schmiedlová (SR) - Irina Falconiová (USA) 7:5, 0:6, 6:1 za 142 minút


Tagy: Anna Karolína Schmiedlová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA