Šatan musel priniesť aj negatívne správy: Zámorské duo určite reprezentácii nepomôže!

Marián Gáborík oslavuje gól
Marián Gáborík oslavuje gól

PIEŠŤANY - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay v súvislosti s májovými majstrovstvami sveta v Dánsku (4.- 20. 5.) nemôže rátať so službami dvojice hráčov zo zámoria. Generálny manažér tímu SR Miroslav Šatan po skončení základnej časti NHL už absolvoval niekoľko telefonátov.

"O výsledku týchto rozhovor budeme verejnosť informovať v priebehu utorka. Určite nepríde Marián Gáborík, ktorý je po operácii a tiež Marek Hrivík - ten mal otras mozgu. S týmito dvoma sa počítať určite nedá," prezradil Šatan v rozhovore pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja. Šatan tiež informoval, že bude kontaktovať všetkých hráčov, ktorí skončia klubovú sezónu v zámorí, týka sa to aj hráčov v AHL.

V českej extralige síce vypadol v play-off Hradec Králové s množstvom Slovákov, no tí sa tento týždeň nezapoja do prípravy reprezentácie. "Necháme ich oddýchnuť si. V priebehu tohto týždňa sa s nimi skontaktujeme a budú prichádzať do úvahy pre budúcotýždňový zraz. V prvom rade musia byť zdraví a mať chuť reprezentovať," povedal Šatan.

Slovenský tím sa stretne v utorok popoludní v Piešťanoch a počas víkendu absolvuje v Nemecku dve prípravné stretnutia proti domácim hokejistom - úradujúcim strieborných olympijským medailistom z Pjongčangu.


Tagy: Miroslav Šatan Marián Gáborík Slovensko Marek Hrivík Craig Ramsay

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Chris O'Meara

DISKUSIA