Legendárny Jágr sa zdôveril americkému novinárovi: S hokejom rozhodne nekončím!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

KLADNO - Štyridsaťšesťročný Jaromír Jágr podľa denníka The New York Times nevylúčil návrat do NHL. Druhý najproduktívnejší hráč v dejinách zámorskej súťaže kvôli zraneniu kolena v súčasnosti nehrá a budúcnosť začne riešiť až po vyliečení. Končiť s hokejom však rozhodne nemieni.

"Pozvoľna sám trénujem. Nemám v pláne končiť. Vždy môžem hrať tu (v Kladne). Mojím cieľom je dať sa zdravotne do poriadku a potom uvidíme, na čo budem stačiť," povedal Jágr v rozhovore s novinárom Talem Pinchevským, ktorý sa objavil v nedávno vydanom dokumente Pásky z Nagana, mapujúcom cestu českých hokejistov za olympijským zlatom.

"Bol by som šťastnejší, keby som hral v NHL, ale na druhú stranu je Kladno presne tým miestom, kde chcem byť. Naskytla sa mi príležitosť a z nejakého dôvodu som nehral najlepšie a zranil sa," dodal dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára.

Jágr začiatkom októbra podpísal ročnú zmluvu s Calgary a v 22 zápasoch za Flames nazbieral sedem bodov za gól a šesť prihrávok. Päťnásobného držiteľa Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hráča ligy zrážali v priebehu sezóny problémy s trieslami a kolenom. V NHL naposledy nastúpil 31. decembra a 14. januára ho Flames zaradili na maródku spätne k dátumu jeho posledného zápasu. Na konci januára kanadský klub umiestnil Jágra na zoznam voľných hráčov, odkiaľ si ho žiadny z tridsiatich tímov nevybral.

Po návrate do Kladna si Jágr v piatom zápase za Rytierov obnovil po náraze na mantinel zranenie kolena a v play off prvej ligy naskakoval na ľad len na pár sekúnd, aby si pripísal potrebný počet štartov na účasť v baráži. Pred jej štartom ale vyhlásil, že jeho šanca na zapojenie do bojov o extraligu je minimálny, hoci ju úplne nevylúčil.

"Niektorí hráči sa Jágrovho príchodu báli, pretože je to obrovská legenda a zároveň majiteľ klubu. Po týždni alebo dvoch ale zistili, že je rovnaký ako oni a že je zábavný a snaží sa im pomôcť," povedal tlačový hovorca kladenských Rytierov Vít Heral.

Jágrovi navyše doma vyhovuje aj rozmer kladenského klziska, ktoré pred štyrmi rokmi nechal zúžiť na zámorské parametre. "Podľa mňa sme jediní v krajine. Tak trochu hráme štýlom NHL. Urobil som to aj kvôli sebe, aby som mohol hrať o niečo dlhšie. Je to môj tím, tak som to musel urobiť. Je to lepšie aj pre fanúšikov, vidia viac šancí a všetko je rýchlejšie, viac sa napáda. je to akčnejšie," vyhlásil Jágr.

Dvojnásobný majster sveta odohral v NHL v dresoch deviatich tímov 1733 zápasov v základnej časti, v ktorých nazbieral 1921 bodov za 766 gólov a 1155 nahrávok. Nikto navyše nenastrielal viac víťazných gólov (135) ako on.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Facebook Rytíři Kladno

DISKUSIA