Svetové médiá reagujú na senzačný postup rímskeho AS: Bezradná Barcelona a Messi ako duch

Futbalisti AS Rím sa tešia po postupe do semifinále futbalovej Ligy majstrov po odvetnom štvrťfinálovom zápase AS Rím - FC BarcelonaFutbalisti AS Rím sa tešia po postupe do semifinále futbalovej Ligy majstrov po odvetnom štvrťfinálovom zápase AS Rím - FC Barcelona Zdroj: TASR/AP Photo/Gregorio Borgia

RÍM - Ohlasy svetových médií na odvetný súboj štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018, v ktorom AS Rím zdolal FC Barcelona (3:0) a postúpil do semifinále:

El Mundo Deportivo (Šp.): "Pád v Ríme! Barca tretíkrát za sebou neprešla cez štvrťfinále Ligy majstrov. Džeko, De Rossi a Manolas potvrdili nadvládu Rimanov a podpísali rozsudok smrti nad svojím súperom."

Marca (Šp.): "Úplné európske zlyhanie! Messi opäť raz neviditeľný."

Sport (Šp.): "Neospravedlniteľné zlyhanie!"

AS (Šp.): "Obrovský krach! AS Rím bol lepší od začiatku až do konca."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Cisári! Nielen Stadio Olimpico, celý Rím sa zbláznil. Rímsky svet 35 rokov čakal na túto noc. A najviac sa tešili deti Tottiho a Cassana. Tréner Di Francesco pobozkal každého hráča na hlavu."

Corriere dello Sport (Tal.): "Rímska legenda či mýtus. Bezradná Barcelona a Messi ako duch. Takto sa nevyhrávajú veľké zápasy."

La Repubblica (Tal.): "Nemožné sa zmenilo na skutočnosť. Niekedy sa stáva, že aj málo pravdepodobné sa môže stať. Rimania ukázali trpezlivosť, rozvahu a vysokú koncentráciu. Barcelona pripomínala Barcelonu len svojím menom."

Tuttosport (Tal.): Rimania v extáze! Juventus, kde si?"

Sportwereld (Hol.): "Zázrak!"

Bild (Nem.): "Rímsky zázrak. Rím je miesto, kde Lionel Messi dosníval sen o triple. Hráči AS Rím zvládli to, čo bolo nepredstaviteľné a postúpili do semifinále na úkor FC Barcelona."

L´Équipe (Fr.): "Remontada? Romantada."

BBC (Angl.): "Debakel či koniec impéria? Rím poslal Barcelonu von z Ligy majstrov."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona AS Rím Ernesto Valverde
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP Photo/Gregorio Borgia
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články