Najväčšie sny slovenských športových fanúšikov: Toto treba zažiť aspoň raz za život!

Atmosféra, ktorá stojí za to!
Atmosféra, ktorá stojí za to!

Každý vie, že praví fanúšikovia sa vedia poriadne zapáliť pre svoj šport. Zápasy či súťaže sú centrom špekulácií a debát s kamarátmi počas nejedného večera. Výbuchy radosti pred televíziou majú svoje čaro, ale čo tak zažiť legendárne podujatie priamo na mieste? Týchto udalostí by sa aspoň raz za život mal zúčastniť každý milovník daného športu.

Už na budúci rok sa môžeme tešiť na majstrovstvá sveta v hokeji na Slovensku. Stačí si len kúpiť lístok a dopraviť sa k štadiónu. Za pomerne nízke náklady – časové aj finančné – si tak človek užije podujatie svetového charakteru. Za inými športovými sviatkami však treba vycestovať o niečo ďalej a aj náklady sú väčšinou vyššie. Ak aj práve danú sumu na účte nemáte, nezúfajte. Vďaka jedinečnej pôžičke s odmenou od Raiffeisen banky môžete vycestovať na Tour de France či Wimbledon už tento rok. A tak ako v športe, aj pri požičiavaní bude vaša fair play odmenená a každý rok vám tak môžu pribudnúť aj stovky eur.

Legenda v bielom

Všetko sa ponorí do bielej farby, na tribúnach sa servírujú jahody so smotanou a na legendárnej wimbledonskej tráve sa odohrávajú boje o najprestížnejší tenisový titul. Vo svete existuje len málo športových podujatí, ktoré znamenajú toľko, čo londýnsky Wimbledon. Ide tiež o spoločenskú udalosť, kde máte možnosť stretnúť celebrity, kráľovskú rodinu, bývalé i súčasné tenisové hviezdy a tisícky ľudí zanietených pre elegantný šport.

Hoci do Londýna lietajú nízkonákladové spoločnosti z Bratislavy, Košíc i Popradu, v prípade kupovania lístkov je to o niečo zložitejšie. Oplatí sa teda využiť víkendový zájazd niektorej z cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú cesty s ubytovaním a so vstupenkami na zápasy. Zaplatíte zaň od 400 eur a navyše bude po celý čas o vás postarané.

Stará dáma cyklistiky

Každý milovník cyklistiky by si aspoň raz za život mal spraviť výlet na Tour de France. O to viac, že momentálne ide o jeden zo športových sviatkov, kde v cieli etáp môžete zažiť aj Slováka s rukami nad hlavou. Môže sa tak stať i v uliciach Paríža, kde na Champs-Élysées každoročne finišuje posledná etapa podujatia. Zaujímavým by však určite bol aj výlet do francúzskych hôr, napríklad na stúpanie Alpe d'Huez. Stretnete tam zrejme tisíce ďalších nadšencov, ktorí trpiacim cyklistom pri stúpaní vytvárajú len akýsi tunel na prejazd medzi telami.

Obrovskou výhodou Tour de France je, že je pre divákov zadarmo, kdekoľvek vo Francúzsku ho zažijete. A keďže trvá až tri týždne a odohráva sa v júli, môžete spojiť športový zážitok s príjemnou dovolenkou. Napríklad vo francúzskych horách alebo v módnych uliciach Paríža, kam sa dá doletieť aj z Bratislavy. Ubytovanie stojí v menších francúzskych mestečkách od 50 do 150 eur za noc a vyraziť si zo Slovenska, napríklad na horské etapy, znamená odviezť sa autom približne 1 500 km.

Formuly v uliciach

Medzi najlákavejšie športové udalosti patria zväčša tie, ktoré nepoznajú len ich fanúšikovia. Okrem Tour de France alebo Wimbledonu je takým miestom aj Monako, ktoré sa desiatky rokov spája s prestížnou grand prix formuly 1. Mestom kasín sa bude celý posledný májový víkend ozývať hluk motorov pri asi najzaujímavejšej a najdramatickejšej veľkej cene roka. Ulice, tribúny a jachty v prístave budú obsypané zvedavými divákmi. A aj keď tí občas vedia o samotnom priebehu pretekov menej ako ľudia pri televízii, ten zážitok sa nedá porovnať.

 

Picture taken from behind machinery SF70-H. #scuderiaferrari #f1 #f1monaco

Príspevok, ktorý zdieľa kimi (@zul.izwan5629),

Lístky na nedeľné preteky sa dajú zohnať od 120 eur, za tribúny v luxusnejších častiach sa platí od 500 eur vyššie. Monako sa nachádza len na skok z krásneho francúzskeho mesta Nice, do ktorého sa dá letieť, napríklad z Viedne. Tento pobyt tak môžete spojiť s návštevou francúzskej Riviéry a miest ako Marseille, Saint Tropez alebo Cannes.

Ďalšou možnosťou je absolvovať dobrodružnú trasu autom zo Slovenska. Zastaviť sa po ceste dá napríklad v Benátkach alebo Janove. Obojsmerne vás samotná cesta autom vyjde v priemere na 300 eur.

Za najlepším futbalom

Samozrejme, keď športový fanúšik vyrazí za zážitkami za hranice, nejde len o samotné preteky alebo 90 minút zápasu. Napríklad futbalové štadióny sú obdivuhodnými kúskami architektúry, ktoré dýchajú históriou. Manchesterský Old Trafford, milánske San Siro, Camp Nou v Barcelone alebo štadión Santiaga Barnabea v Madride sú miestami s duchom legendárnych postáv jednotlivých klubov. „Keď som prešiel prázdnym štadiónom v Madride počas prehliadky, pochopil som, prečo ľudia milujú svoj klub,“ hovorí Slavo, fanúšik Realu Madrid z Košíc, ktorý si svoj sen splnil pred dvoma rokmi. „A počas zápasu španielskej ligy som pochopil, prečo sa o plnom štadióne hovorí ako o dvanástom hráčovi tímu. Pri každom dotyku s loptou nastala explózia nadšenia.“

 

Na najkrajších štadiónoch sveta môžete fandiť aj slovenským futbalistom. Napríklad do Milána sa dá doletieť aj nízkonákladovou spoločnosťou z Bratislavy, niekedy aj za pár eur. Za lacnejšie vstupenky na ligový futbal zaplatíte okolo 40 – 50 eur, občas dokonca aj menej.

Zažiť hokejovú horúčku

Hokejová horúčka, naproti futbalu, zasahuje o niečo menej krajín nášho kontinentu. O to silnejšie ju však na Slovensku prežívame. Počas mája sa majstrovstvá sveta v hokeji uskutočnia v Dánsku, v krásnom prostredí Kodane, kde sa oplatí vyraziť za finálovým zápasom. V hlavnom meste budú súperiť v skupine aj slovenskí reprezentanti, a to už od 4. mája. Do Kodane sa navyše dá doletieť už za 50 eur napríklad z Budapešti, prípadne od 150 eur z Viedne, lístky na derby Slovákov s Čechmi vyjdú od 20 do 60 eur.

 

Príspevok, ktorý zdieľa 2018 IIHF Worlds (@2018iihfworlds),

Zaujímavé by to však mohlo byť aj v Herningu, druhom dejisku šampionátu, kde organizátori ponúkajú originálnu formu ubytovania v stanovom mestečku, iba 200 metrov od samotného štadióna. V Dánsku, ktoré rovnako ako zvyšok Škandinávie miluje stanovanie, tak môžete zažiť atmosféru hudobných festivalov v spojení so skvelým hokejom. Jedna noc v stane v tomto hokejovom kempe vás vyjde približne na 35 eur. Doletieť sa dá do neďalekého Billundu, napríklad z Budapešti. Nuž a ak sa vám do Dánska nechce, nič to. Ako sme spomínali, na budúci rok si môžete majstrovský hokej vychutnať priamo v Košiciach alebo Bratislave.

S kým a za čo?

Záleží len na vás, či sa rozhodnete pre organizovaný výlet s cestovnou kanceláriou, alebo sa vyberiete na vlastnú päsť či s partiou kamarátov. Samozrejme, niektoré výlety za športovými snami nie sú pre ľudí zo Slovenska najlacnejšie. No sny sa oplatí plniť. Vtedy pomôže napríklad pôžička od Raiffeisen banky. Vďaka zrozumiteľným podmienkam bez skrytých poplatkov a odmene až do výšky 400 eur splní sny nejednému športovému fanúšikovi. Nie nadarmo ide totiž o banku s najspokojnejšími klientmi na Slovensku. Vám tak ostáva jediné – rozhodnúť sa, kam zamierite najskôr...

Tento článok sme priniesli v spolupráci so spoločnosťou Raiffeisen banka

Advertoriál


Tagy: pôžička Raiffeisen banka sny

Foto:
pexels.com

DISKUSIA