Jedna sága sa končí, druhá začína: Z kapitána sa stal generálny manažér BC Prievidza

Marko Batina
Marko Batina

PRIEVIDZA - Basketbalový klub BC Prievidza patrí k tomu najlepšiemu, čo slovenský basketbal ponúka. Aktuálna sezóna sa však skončila priskoro. Tretí tím po základnej časti mal v súboji s MBK Rieker COM-therm Komárno výhodu domáceho prostredia, no napriek tomu prehral 0:3 na zápasy. Všetky zápasy boli vyrovnané, no v koncovke malo Komárno viacej šťastia. Potrebné je urobiť viaceré zmeny, aby sa klub v ďalšej sezóne dostal ďalej ako "iba" do štvrťfinále.

"Prehra 0:3 na zápasy v štvrťfinále s Komárnom nás samozrejme mrzí. Aj taký je však šport a treba sa cez to preniesť. Základná časť dopadla výborne, dokonca sme prekonali naše interné očakávania, keď sme aktívne bojovali o druhé miesto a napokon sme skončili na peknom treťom mieste. Ak sa teda pozrieme na sezónu z globálneho hľadiska, sme spokojní. Teraz sa musíme pripraviť na ďalší ročník," skonštatoval pre Športky generálny manažér Marko Batina.

Ako je v slovenskom basketbale zvykom, mužstvá sa výrazne menia s každou ďalšou sezónou. Zmluvu na viac rokov má iba jadro hráčov, ostatní o ďalšie kontrakty musia bojovať. Obmena čaká aj klub BC Prievidza, nie však na poste trénera, kde bude naďalej pôsobiť Ryan Pannone. "Zmeny určite budú, to je normálne. Niektorí hráči majú zmluvu iba na jeden rok a pôjdu ďalej. S inými sa možno nedohodneme. Jadro však chceme zachovať, to je najpodstatnejšie. Sú to hráči, ktorí majú zmluvy na dlhší čas a ukazovali sa v dobrom svetle. Tréner zostáva rovnaký, v tomto smere necítime potrebu učiniť zmenu. Už teraz s trénerom Ryanom Pannonem pracujeme na skladbe nového kádra. Pracujeme rýchlo, aby sme vedeli, s akým mužstvom môžeme narábať v ďalšej sezóne," povedal Batina.

Veľkou zmenou v tíme bude posun kapitána na post generálneho manažéra. 32-ročný Chorvát Marko Batina, ktorý odohral za Prievidzu posledných päť sezón a bol kapitánom, sa rozlúčil s aktívnou kariérou. V hierarchii klubu bude ďalej pôsobiť ako generálny manažér. Na tomto poste vystriedal Martina Boška."Po tejto sezóne som skončil aktívnu hráčsku kariéru, no v tíme zostávam. Budem zastávať funkciu generálneho manažéra. Mňa aj celý tím čaká veľa tvrdej práce, aby sme Prievidzu opäť priviedli na vrchol, kam právom patrí," povedal pre Športky Batina.

Prievidza sa v sezóne 2011/12 stala majstrom, v dvoch sezónach v rade 2013/14 a 14/15 skončila strieborná, aby o rok neskôr znovu vyhrala titul.


Tagy: BC Prievidza Marko Batina

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
pdbasket.com

DISKUSIA