Majster sveta a Európy vyzdvihol slovenského reprezentanta: Na svojom poste patrí medzi najlepších!

Albert Rusnák
Albert Rusnák

BRATISLAVA - Bývalý známy francúzsky futbalista a dlhoročný hráč Arsenalu Londýn Patrick Vieira prezradil, že mal súkromný rozhovor so slovenským reprezentantom Albertom Rusnákom.

Stalo sa tak počas tímovej prípravy na Floride, kde sa manažér New Yorku City spomínaný Patrick Vieira stretol so záložníkom Realu Salt Lake. Konverzácia sa odrazila od ich spoločne stráveného času v akadémii Manchestru City, kde Francúz nejaký čas viedol Rusnáka ako 17-ročného mladíka.
 
Americké médiá okamžite priniesli správy, podľa ktorých sa francúzsky kouč snaží zlanáriť slovenského záložníka do tímu NYCFC, ale Vieira označil tieto špekulácie za klamstvá: "Boli to vymyslené správy, ktoré sa nezakladajú na pravde."
 
 
"Rusnák je podľa mňa jedným z najlepších hráčov na podhrote v súťaži. Vždy prejavoval veľký talent, ktorý sme na ňom videli už v City, ale tam to bolo pre neho skutočne náročné. Nemali sme pre neho dostatok zápasových možností. Bol pripravený hrať v mužskom futbale už keď mal 17 rokov. Príležitosti na jeho rozvoj boli v Anglicku veľmi limitované, neurobil by ďalší krok. V MLS to je iné a ja som rád, že sa mu darí. Povedal mi, že je tu veľmi šťastný," dodal Vieira.

Tagy: Patrick Vieira Albert Rusnák Real Salt Lake

Zdroj:
športky
Foto:
MLSsoccer.com

DISKUSIA