VIDEO Nenormálne senzačná šesťminútovka Salzburgu, Marseille naložilo Lipsku

Munas Dabbur bozkáva trávnik po vsietenom góleMunas Dabbur bozkáva trávnik po vsietenom góle Zdroj: SITA/AP/Kerstin Joensson

MARSEILLE - Nemecké Lipsko, ktoré pred vlastnými fanúšikmi triumfovalo pred týždňom 1:0, viedlo v Marseille už od 2. minúty, no domáci neskôr otočili na 3:1. Hostia v úvode druhého polčasu skorigovali, ale postup pre Olympique zariadil po hodine hry Dimitri Payet. Definitívnu bodku za duelom dal v nadstavenom čase domáci Japonec Hiroki Sakai.

Rakúsky Salzburg v prvom súboji podľahol talianskemu Laziu Rím 2:4 a vo štvrtok od 55. min doma prehrával 0:1, ale potom štyrmi gólmi otočil na 4:1 a vybojoval si postup ďalej.

RB Salzburg (Rak.) - Lazio Rím (Tal.) 4:1 (0:0) - prvý zápas: 2:4, Salzburg postúpil do semifinále
Góly: 56. Dabbur, 72. Haidara, 74. Hwang Hee-čchan, 76. Lainer - 55. Immobile, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Olympique Marseille (Fr.) - RB Lipsko (Nem.) 5:2 (3:1) - prvý zápas: 0:1, Marseille postúpilo do semifinále
Góly: 6. Ilsanker (vlastný), 9. Sarr, 38. Thauvin, 60. Payet, 90.+ Sakai - 2. Bruma, 55. Augustin, rozhodoval: Kuipers (Hol)

Viac o téme: Red Bull Salzburg Lazio Rím Olympique Marseille RB Lipsko