VIDEO Srbovi v Česku totálne preplo: Hlavička rozhodcovi ukončila play off zápas!

Srbský pivot Darko Čohadarevič knokautoval rozhodcuSrbský pivot Darko Čohadarevič knokautoval rozhodcu Zdroj: TVCOM.cz

OPAVA/PARDUBICE - Druhé štvrťfinálové stretnutie NBL medzi basketbalistami Opavy a Olomouca sa nedohral kvôli inzultácii rozhodcu. Srbský pivot v službách Olomouca Darko Čohadarevič v závere druhej štvrtiny udrel hlavou Stanislava Kučeru, potom čo mu pred tým bol odpískaný nešportový faul a vzápätí dostal technickú chybu za protesty.

Zápas bol ukončený v závere 18. minúty za stavu 40:34 pre Opavu, a pretože bolo následne rozhodnuté o tom, že bude platiť výsledok dosiahnutý na palubovke, vedú Slezania v sérii už 2: 0 na zápasy. Ďalší duel je na programe v nedeľu v hale Olomouca v Prostějove, hrá sa na štyri víťazstvá.

Do tretieho zápasu určite nezasiahne Čohadarevič, ktorému vedenie domácej federácie zastavilo činnosť. "Jeho konania bude riešiť disciplinárny riaditeľ Kooperativa NBL. Štvrťfinálová séria bude pokračovať podľa plánu v nedeľu," uviedol vo vyhlásení hovorca federácie Martin Peterka.

Inzultáciu rozhodcu si môžete pozrieť v čase 54:40
Viac o téme: Darko Čohadarevič BK Opava BK Olomouc