Bayern našiel náhradu za lúčiaceho sa Heynckesa: Na lavičku má zasadnúť tento muž

Niko Kovač
Niko Kovač

MNÍCHOV - Nástupcom Juppa Heynckesa na lavičke Bayernu Mníchov sa stane Niko Kovač. Súčasný tréner futbalistov Eintrachtu Frankfurt povedie nemeckého majstra od budúcej sezóny, s novým zamestnávateľom sa dohodol na trojročnom kontrakte. Informáciu v piatok potvrdil mníchovský klub, už predtým o dohode referovali nemecké denníky.

Bundesligový šampión vykúpil 46-ročného kouča zo zmluvy, ktorú mal s Frankfurtom platnú až do júna 2019. V nej bola výkupná klauzula stanovená vo výške 2,2 milióna eur. Kovač trénoval Eintracht od marca 2016. 


Chorvátsky tréner už predtým informoval športového riaditeľa Frankfurtu Frediho Bobica o svojom úmysle odísť k majstrovi. Podľa Bildu si chce vziať do Bayernu aj svojho brata Roberta, ktorý by sa mal stať jeho asistentom. Niko Kovač sa tak vráti na známe miesto, v Bayerne pôsobil už ako hráč v rokoch 2001–2003.

Heynckes sa vrátil do mníchovského klubu vlani na jeseň, keď nahradil na poste Taliana Carla Ancelottiho, no už vtedy naznačil, že kormidlo prevezme iba dočasne. Vedenie Bayernu neskôr informoval, že po konci sezóny skončí a vráti sa do trénerského dôchodku. Snahy klubových predstaviteľov predsvedčiť 72-ročného trénera o zotrvaní na lavičke neboli úspešné.


Tagy: Bayern Mníchov Niko Kovač

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA