Poriadne naložená zostava Kanady: Hviezdy NHL na čele so slávnym McDavidom

Ilustračné foto
Ilustračné foto

CALGARY - Osemnásť mien figuruje v predbežnej nominácii kanadskej hokejovej reprezentácie na blížiace sa MS v Kodani a Herningu (4.-20. mája). Najväčším esom vo výbere je kapitán Edmontonu Connor McDavid, dvojnásobný držiteľ Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hráča základnej časti NHL.

Prvotnú kanadskú nomináciu tvoria výlučne hokejisti zo zámorskej profiligy. Do výberu sa dostalo šesť hráčov, ktorí už vybojovali s národným tímom medailu na jednom z uplynulých troch svetových šampionátov. McDavid s Ryanom O’Reillym získali zlato na MS 2016 v Moskve a Petrohrade, trio Aaron Ekblad, Jordan Eberle a Brayden Schenn zasa na MS 2015 v Prahe a Ostrave. Trojica O’Reilly, Schenn a Colton Parayko bola aj pri striebornom úspechu na vlaňajších MS v Kolíne nad Rýnom a Paríži.

"Disponujeme vyváženým mixom mladých i starších hráčov s líderskými kvalitami. Viacero nominovaných hokejistov už má skúsenosti z medzinárodnej scény, keďže reprezentovali Kanadu na predchádzajúcich šampionátoch v drese juniorského výberu či A-tímu. Tieto skúsenosti nám môžu iba pomôcť k dosiahnutiu nášho cieľu, ktorým je priniesť z Dánska domov zlato," uviedol pre hockeycanada.ca jeden z dvojice generálnych manažérov kanadskej reprezentácie Sean Burke. Druhým GM je ďalší bývalý brankár Martin Brodeur, obaja spoločne zostavili hráčsky menoslov v konzultácii s trénermi Billom Petersom, Mikeom Yeom a Bobom Boughnerom.

Kanada sa na MS predstaví v B-skupine v Herningu. Jej súpermi budú USA, Kórejská republika, domáce Dánsko, Nórsko, Fínsko, Lotyšsko a Nemecko.
      
Nominácia Kanady na MS 2018 v Kodani a Herningu (zdroj: hockeycanada.ca):
Brankári: Darcy Kuemper (Arizona Coyotes/NHL)
Obrancovia: Thomas Chabot (Ottawa Senators/NHL), Colton Parayko, Vince Dunn, Joel Edmundson (všetci St. Louis Blues/NHL), Aaron Ekblad (Florida Panthers/NHL), Darnell Nurse (Edmonton Oilers/NHL), Ryan Pulock (New York Islanders/NHL)
Útočníci: Mathew Barzal, Anthony Beauvillier, Jordan Eberle (všetci New York Islanders/NHL), Bo Horvat (Vancouver Canucks/NHL), Connor McDavid, Ryan Nugent-Hopkins (obaja Edmonton Oilers/NHL), Brayden Schenn, Jaden Schwartz (obaja St. Louis Blues/NHL), Ryan O’Reilly (Buffalo Sabres/NHL), Jean-Gabriel Pageau (Ottawa Senators/NHL)


Tagy: Kanada Connor McDavid Sean Burke

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA