Vzkriesenie Schmiedlovej pokračuje: Na turnaji v Kolumbii zničila ďalšiu súperku

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová

BOGOTA - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová už je v semifinále dvojhry na turnaji WTA International Claro Open Colsanitas v kolumbijskej Bogote (dotácia 250 000 USD, antuka vonku).

V zápase piatkového štvrťfinále viedla nad 17-ročnou Kolumbijčankou Emilianou Arangovou, 510. v singlovom renkingu, 6:1, 1:0, keď držiteľka voľnej karty po 38 minútach odstúpila. Schmiedlová v sobotňajšom semifinále bude čeliť úspešnej z duelu Daniela Seguelová (Čile) - Ana Bogdanová (Rum.-7).

Schmiedlová si predtým v piatok v osemfinálovom 2. kole poradila s 20-ročnou mexickou kvalifikantkou Renatou Zarazúovou (220.) s prehľadom 6:1, 6:4. Stretnutie odložili zo štvrtka pre dážď. Dvadsaťtriročná Košičanka Schmiedlová je medzi najlepšími štyrmi na úrovni Tenisovej asociácie žien (WTA) prvý raz od septembra 2015, keď sa jej to podarilo v Soule. Na finále čaká od júla 2015 - vtedy napokon aj získala titul v Bukurešti, druhý vo svojej kariére po Katoviciach z apríla 2015.

"Som skutočne šťastná, že som postúpila do semifinále, pretože som dlhšie mala problém vôbec prejsť cez 1. kolo," povedala Schmiedlová pre oficiálnu webstránku WTA. Pre obe hráčky to bol už druhý duel v piatok, keďže v dôsledku nepriaznivého počasia museli organizátori posúvať stretnutia a nahustiť program. "Nie je jednoduché tu hrať, počasie tu všetko mení, ale nič s tým nemôžeme urobiť," dodala Schmiedlová.

Zverenkyňa Milana Martinca v rámci projektu NTC v pondelok dosiahla svoj premiérový zápasový úspech (7:5, 0:6, 6:1 proti Američanke Irine Falconiovej) v hlavnej singlovej súťaží nad úrovňou ITF od októbra 2016, keď bola v osemfinálovom 2. kole na turnaji WTA tiež so štatútom International v Luxemburgu. Medzičasom teda pridala v kolumbijskej metropole ďalšie dva.

Niekdajšia 26. žena svetového rebríčka WTA vo dvojhre Schmiedlová, teraz 132. v systéme, už má istotu 110 bodov do hierarchie a prémie 11 500 USD pred zdanením. V online prepočte sa posunula na 113. post, tento týždeň teoreticky má v dosahu 83. miesto.

Zatiaľ úspešnejšia zo sestier Schmiedlových figuruje v oficiálnej predbežnej nominácii Slovenska na stretnutie s domácim Bieloruskom 21. - 22. apríla na tvrdom povrchu v hale Čižovka v Minsku v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2019 reprezentačných družstiev žien.

Dvojhra - štvrťfinále:
Karolína Schmiedlová (SR) - Emiliana Arangová (Kol.) 6:1, 1:0 - skreč, Arangová po 38 minútach odstúpila


Tagy: Anna Karolína Schmiedlová Emiliana Arangová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Twitter WTA

DISKUSIA