Nitra stále žije: Prievidza v sezóne prvýkrát prehrala doma a v najnevhodnejšom čase

Nitra ešte dokázala zdramatizovať sériuNitra ešte dokázala zdramatizovať sériu Zdroj: SITA/Milo Fabian

PRIEVIDZA - Hráči obhajcu titulu VKP Bystrina SPU Nitra zvíťazili 3:2 (24, -10, 12, -23, 10) na palubovke VK Prievidza v piatkovom piatom stretnutí finále play-off slovenskej extraligy volejbalistov 2017/2018 a v sérii na štyri výhry znížili na 2:3.

"Kohúti" z Prievidze, víťazi základnej i nadstavbovej časti extraligy, na úvod série o zlato doma dvakrát uspeli 3:0. Počas minulého víkendu v Nitre najskôr prehrali 1:3, no následne zvíťazili 3:2 a vybojovali si finálový mečbal; ten v piatok nepremenili. Pre zverencov Richarda Nemca to je prvá domáca prehra v aktuálnej sezóne, dosiaľ boli pred vlastnými fanúšikmi stopercentní (16 triumfov v extralige a dva v národnom pohári). Šiesty duel je na programe v pondelok 16. apríla o 18.00 h v Nitre.

Prievidza v piatok v úvodnom sete viedla o deväť bodov, napokon však podľahla 24:26. V druhom sete jednoznačne dominovala (25:10), v treťom rovnako jednoznačne zaostala (12:25). Hostitelia vo štvrtom sete uspeli 25:23 a vynútili si piate dejstvo, do tajbrejku však vstúpili katastrofálne (0:5). Prievidžania neskôr z 3:8 znížili na 6:8, mužstvo trénera Mareka Kardoša sa však opäť vzdialilo (11:6) a napokon premenilo prvý mečbal (15:10).

Nitra a Prievidza bojovali o titul aj vlani, z celkového úspechu 4:2 na zápasy sa tešilo mužstvo spod Zobora. Nitra má na konte dve extraligové medaily, obe sú zlaté. Bystrina sa vlani stala prvým klubom od roku 2003 s obhajobou titulu, vtedy to dokázal ŠK Matador Púchov. Prievidza, ktorá vo februári na domácej palubovke triumfovala v Slovenskom pohári a je v hre o double, má v extraligovej zbierke jeden bronz a vlaňajšie striebro; čaká na premiérový titul.

Slovenská extraliga volejbalistov 2017/2018 - finále play-off (hrá sa na štyri víťazstvá) - piaty zápas - piatok:

VK Prievidza - VKP Bystrina SPU Nitra 2:3 (-24, 10, -12, 23, -10) - stav série 3:2
Rozhodovali: Malík a Mokrý

Ďalší program finále:
pondelok 16. 4.: VKP Bystrina SPU Nitra - VK Prievidza (18.00)
----------------------------
streda 18. 4.: VK Prievidza - VKP Bystrina SPU Nitra (18.00)

Hlasy (zdroj: SVF TV):

Richard Nemec (tréner Prievidze): "Chceli sme to rýchlo ukončiť, preto to dnes nešlo. Stále to je otvorené, Nitra teraz doma musí hrať dobre, my sa ešte môžeme vrátiť domov. Nezvládli sme prihrávku, potom sme išli do plných. Boli sme nervózni; škoda, že sme nezvládli prvý set, možno by sa to vyvíjalo celé inak."

Marek Kardoš (tréner Nitry): "Urobili sme menej chýb; tlak na domácich bol asi väčší, kopili chyby. Takýto je volejbal vo finále, stane sa aj desaťbodová šnúra. Dúfam, že doma to potvrdíme a sezónu si ešte predĺžime. Urobíme všetko pre to, aby sa rozhodlo v poslednom zápase. Dnes sme boli lepší, no nikde nie je napísané, že Prievidza, ktorá má veľmi dobrý tím, nemôže uspieť u nás. Sme však radi, že sme prelomili tú ich domácu nezdolanosť."

Viac o téme: VK Prievidza VKP Bystrina SPU Nitra