Hrozí nová konkurencia pre Ligu majstrov? V hre je unikátny superprojekt

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP Photo/Paul White

ŽENEVA - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) oznámila, že nová podoba Majstrovstiev sveta klubov by mohla fungovať na podobnom princípe ako seriál formuly 1.

Potencionálny záujemcovia o organizovanie podujatia by za právo hostiť zápasy museli zaplatiť poplatok. FIFA dostala ponuku na 12-ročný kontrakt v hodnote 25 miliárd dolárov od konzorcia s čínskym, americkým a saudskoarabským kapitálom na to, aby zmenila formát MS klubov od roku 2021.

Podujatie by sa malo konať každé štyri roky v júni a júli s 24 účastníkmi. Malo by na ňom hrať 12 európskych družstiev vrátane víťaza Ligy majstrov a Európskej ligy, či štyri tímy z Južnej Ameriky. O ponuke tento týždeň referovalo americké periodikum New York Times.

Proti tomuto návrhu sa zdvihla vlna odporu zo strany európskych klubov, ktoré sa obávajú konkurencie pre európsku Ligu majstrov. Šéf Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin oznámil, že pochybuje, že súťaž v roku 2021 odštartuje. Prezident Juventusu Turín Andrea Agnelli, ktorý zastupuje európske kluby, povedal, že nová súťaž by nemala vzniknúť pred rokom 2024.

Viac o téme: FIFA Majstrovstvá sveta klubov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Paul White
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy