Tenisové dejiny sa otriasli v základoch: Toto sa stalo prvýkrát za posledných 25 rokov

Ivo Karlovič
Ivo Karlovič

HOUSTON - Chorvátsky tenista Ivo Karlovič sa vo veku 39 rokov stal najstarším semifinalistom na okruhu ATP World Tour od Jimmyho Connorsa z roku 1993. Podarilo sa mu to na podujatí ATP World Tour 250 Fayez Sarofim & Co. U.S. Men´s Clay Court Championship v americkom Houstone v Texase (dotácia 623 710 USD, antuka vonku), keď v piatkovom štvrťfinále, v ktorom figuroval ako najstarší v histórii turnaja v tzv. otvorenej ére, zdolal štvrtého nasadeného Nicka Kyrgiosa z Austrálie 3:6, 6:2, 6:3.

"Je to veľké víťazstvo. Prehral som s ním doteraz každý zápas, triumf ma naozaj potešil," cituje Karloviča web ATP World Tour. V súboji o finále sa stretne s domácim ôsmym nasadeným Tennysom Sandgrenom.

Pre 26-ročného praváka to bude prvé semifinále na okruhu ATP World Tour v kariére. "Bol som na seba hrdý už len za to, že som držal krok so súperom. Zdalo sa mi, že mu to ide lepšie ako mne, bol som frustrovaný a myslel si, že to nedopadne dobre," vrátil sa Sandgren k štvrťfinálovému duelu s nenasadeným Argentínčanom Guidom Pellaom, v ktorom uspel 4:6, 7:5, 6:3.

Ak sa Karlovičovi podarí dostať sa do finále, stane sa najstarším hráčom v konečnej fáze turnaja od Kena Rosewalla, tomu sa to podarilo vo veku 43 rokov v 1977 na podujatí v Hongkongu. Vtedy dokonca zvíťazil.


Tagy: Ivo Karlovič Nick Kyrgios

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter US Men's Clay Court

DISKUSIA