VIDEO Hlavné mesto hazardu v eufórii: Tatar vstúpil s Golden Knights do histórie

Tomáš Tatar s pukomTomáš Tatar s pukom Zdroj: SITA/AP Photo/John Locher

LAS VEGAS - Hokejisti Vegas Golden Knights zvíťazili v druhom súboji 1. kola play off NHL doma nad Los Angeles Kings 2:1 až po dvojnásobnom predĺžení a v sérii vedú už 2:0 na zápasy. Hrdinom stretnutia bol fínsky center Erik Haula, ktorý v 96. minúte ukončil maratónsky duel a strelil víťazný gól "rytierov".

Z triumfu sa tešil aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý v drese nováčika odohral 18:24 min., vyslal dve strely a rozdal až osem bodyčekov. Séria sa teraz presúva do LA, tretí zápas je na programe v noci na pondelok (4.30 SELČ).

Golden Knights sa stali len piatym tímom profiligovej histórie, ktorý dokázal vo svojej nováčikovskej sezóne v NHL vyhrať dva úvodné zápasy v play off. Predtým sa to podarilo iba Anaheimu Ducks, Floride Panthers, Pittsburghu Penguins a Los Angeles Kings.

Haula v 96. minúte po vysunutí od Jamesa Neala prenikol pred brankára LA Jonathana Quicka a šikovne zasunul puk popod jeho betón. Hrdina duelu neskrýval po zápase nadšenie: "Rozhodnúť zápas takýmto spôsobom je jedným z najlepších pocitov, aký môže športovec zažiť. Bol to dlhý zápas, veľa našich hráčov strávilo na ľade enormne dlhý čas a preto nás veľmi teší, že sme nakoniec zvíťazili."

"Králi" prehrali dva po sebe nasledujúce zápasy v play off prvýkrát od roku 2014. Prehre nezabránil ani brankár Quick, ktorý v úvodných dvoch dueloch kryl až 81 strel súpera. V drese Kings nenastúpil obranca Drew Doughty, držiteľ Norrisovej trofeje zo sezóny 2015/2016 si odpykával jednozápasový trest za úder do hlavy Williama Carriera v prvom stretnutí.

Viac o téme: Tomáš Tatar Los Angeles Kings Vegas Golden Knights