Slováci si v príprave na MS pripisujú víťazstvo! Nemecko sme zdolali po nájazdoch

Na snímke slovenský útočník Michal Krištof (vpravo) a hráč Nemecka Mirko Höfflin (vľavo)Na snímke slovenský útočník Michal Krištof (vpravo) a hráč Nemecka Mirko Höfflin (vľavo) Zdroj: TASR/DPA/Monika Skolimowska

WEISSWASSER - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo svojom treťom zápase záverečnej prípravy na majstrovstvá sveta v sobotu vo Weisswasseri nad domácim Nemeckom 2:1 po predĺžení a nájazdoch. Odvetu odohrajú už v nedeľu 15. apríla o 17.00 h v Drážďanoch.

Slováci nad úradujúcimi striebornými medailistami z februárových ZOH v juhokórejskom Pjongčangu Nemcami zvíťazili druhýkrát za sebou, predtým ich zdolali aj v novembri v Augsburgu na Nemeckom pohári.

Domáci hokejisti v úvodnej časti nevyužili jednu presilovku, v slovenskom tíme mal najväčšiu šancu debutant Tomáš Mikúš. V úvode druhej časti nepremenil tím SR 54-sekundovú početnú výhodú. V druhej tretine slovenskí hokejisti nezužitkovali ani 84-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov. Skóre otvoril v 39. min v početnej výhode Nicolas Krämmer. V 44. min po peknej kombinačnej akcii troch popradských hráčov vyrovnal Dávid Buc. Ten si otvoril strelecký účet v reprezentácii v trinástom súboji v najcennejšom drese. V predĺžení víťazný gól nepadol, v nájazdoch sa z desiatich exekútorov presadil iba Martin Bakoš.

Po opatrnejšom úvode z oboch strán sa do prvej vážnejšej šance dostali Slováci, no v 7. min debutant T. Mikúš trafil spomedzi kruhov len do brankára Niederbergera. Na opačnej strane vzápätí nemusel zasahovať Godla, keď Höfflin vystrelil tesne vedľa. D. Bondra sa potom neúspešne snažil dotlačiť puk za nemeckého gólmana, stav sa nezmenil. Nemci následne nezužitkovali presilovku, rovnakú výhodu nepremenili na prvý gól ani Slováci v závere prvej a na začiatku druhej tretiny.

Rovnako tím SR naložil s 84-sekundovom dvojnásobnou početnou výhodou, počas ktorej trafil obranca Čajkovský žŕdku. Neskôr prišlo ďalšie vylúčenie domáceho hokejistu, no rovnako bez gólovej odpovede. V závere druhej časti však prišiel trest pre obrancu J. Valacha, ktorý potrestal Krämmer gólom od žŕdky a masky brankára Godlu.

Vyrovnať sa slovenskému tímu podarilo v 44. min v rovnovážnom stave - trio Popradčanov sériou prihrávok prevýšilo domácu defenzívu a Buc v otočke z bekhendu upravil na 1:1. Na opačnej strane sa potom riadne zapotil Godla, no Marcelovi Müllerovi nedoprial gól. Obaja súperi sa snažili o strelenie víťazného zásahu, no nestalo sa. V 60. min mal veľkú šancu T. Mikúš, ale skóre sa nezmenilo.

V predĺžení putoval na trestnú lavicu Marek Ďaloga, no Slováci sa ubránili. V závere nadstaveného času mali Nemci výhodu trestného strieľania, ale Kammerer neprekonal Godlu. V nájazdoch z desiatich exekútorov uspel iba slovenský útočník Martin Bakoš a rozhodol o triumfe hokejistov spod Tatier.

V 55. vzájomnom zápase sa zrodil 30. triumf Slovákov Slovákov. Tím SR má na svojom konte aj 24 prehier a jeden duel sa skončil nerozhodne. Odveta je na programe v nedeľu 15. apríla o 17.00 h v Drážďanoch.

3. zápas Euro Hockey Challenge:
Nemecko - Slovensko 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 39. Krämmer (Uvira, Ebner) - 44. Buc (Bondra, Svitana), rozh. nájazd: Bakoš. Rozhodovali: Bauer, Steinecke - Flad, Lajoe (všetci Nem.), vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2750 divákov.

Nemecko: Niederberger (32. Strahlmeier) - Ebner, Zerressen, Nowak, Wagner, Bender, Brückner, Sezemsky - Uvira, Höfflin, Krämmer - Müller, Pietta, Michaelis - Hafenrichter, Loibl, Kammerer - Schmölz, Danner, Holzmann

SR: Godla - Čajkovský, Fehérváry, Ďaloga, Grman, Gernát, Stehlík, Valach, Trška - Paulovič, Krištof, T. Mikúš - Miklík, Hovorka, Bakoš - Bondra, Buc, Svitana - Kudrna, Šimun, Nagy

Viac o téme: Nemecko Slovensko