Slováci zdolali strieborných medailistov zo ZOH: Ramsay vyzdvihol výkon Godlu

Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay počas tréninguNa snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay počas tréningu Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

WEISSWASSER - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo svojom treťom zápase záverečnej prípravy na majstrovstvá sveta v sobotu vo Weisswasseri nad domácim Nemeckom 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Odvetu odohrajú už v nedeľu 15. apríla o 17.00 h v Drážďanoch.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho mali v úvodných 40 minútach viac z hry, zahrali si aj presilovku o dvoch hráčov, no vyťažili len dve žŕdky. V 39. minúte otvoril skóre duelu Nicolas Krämmer, na jeho vedúci gól odpovedal v 44. minúte Dávid Buc a začínalo sa odznova. O triumfe hostí nakoniec rozhodol v nájazdoch Martin Bakoš.

Slovenskí hokejisti si tak vylepšili vzájomnú bilanciu s Nemeckom, keď z 55 duelov vyhrali 30, jeden remizovali a 24 prehrali so skóre 139:127. Na budúci týždeň ich čaká domáci dvojzápas s Lotyšskom v Michalovciach a Poprade.

hlasy (SZĽH):

Craig Ramsay, tréner SR: "Víťazstvo je dobré, vždy chcete vyhrať, ale pre nás bolo dôležitejšie hrať tak, ako chceme hrať. Myslím si, že dnes sme hrali agresívne a keď sme získali puk v ofenzívnom pásme, tak sme ho aj udržali. Mali sme dosť striel aj dorážok. Viacero vecí, o ktorých sme sa rozprávali, boli dnes lepšie, ale stále to nebolo všetko, čo vieme. Ale som rád za to, ako sme hrali. Brankár hral dobre, ale mal to ťažké. V druhej tretine nemal takmer žiadnu prácu a potom dajú taký šťastný gól. No myslím si, že potom zabojoval, ukázal sa ako pravý šampión. Zvládol to v predĺžení aj v nájazdoch, takže som na neho hrdý."

Tomáš Mikúš, útočník a debutant v drese SR: "Je super, že sme vyhrali, aj keď po nájazdoch, ale to víťazstvo sa počíta a som rád za takýto štart. Myslím si, že ako mužstvo sme hrali výborne, boli sme silní na puku. Väčšinu času sa hralo v ich pásme a myslím si, že sme odohrali super zápas."

Denis Godla, brankár SR: "Celý zápas sme mali hru pod kontrolou a myslím si, že sme boli lepší, len nám to tam nechcelo spadnúť. Nemci dali na konci druhej tretiny trochu šťastnejší gól, ale dokázali sme vyrovnať a v nájazdoch aj vyhrať. Chalani hrali super v obrane aj útoku a výborne blokovali puky."

Viac o téme: Nemecko Slovensko Craig Ramsay