VIDEO Sagan pred ďalšou klasikou pokojný: Uvidíme, ako sú na tom moje nohy

Peter Sagan
Peter Sagan

MAASTRICHT - Slovenský cyklista Peter Sagan má po skvelom triumfe na Paríž-Roubaix vo vrecku legendárnu dlažobnú kocku, ale pred sebou ešte jednu výzvu jarnej sezóny klasík. Nedeľňajšie preteky Amstel Gold Race síce nepatria do tradičného repertoáru trojnásobného a úradujúceho majstra sveta, ale pri jeho súčasnej forme sa môže stať čokoľvek.

"Po víťazstve na Paríž-Roubaix sa cítim veľmi dobre, oslavoval som len jeden deň, ale samozrejme, také veľké víťazstvo sa musí osláviť," povedal Sagan médiám pred ďalšou klasikou sezóny. 

Na jedinej holandskej klasike v kalendári WorldTour budú cyklisti prekonávať 260 km na zväčša úzkych a kľukatých vidieckych cestách v regióne Limburg medzi Maastrichtom a Viltom-Valkenbergom. Celkovo čaká na jazdcov až 35 menších stúpaní. Legendárny kopec Cauberg absolvuje pelotón trikrát, ale v záverečnom 16 km dlhom okruhu to budú už len dve stúpania - Geulhammerberg a Bemelerberg.

"Uvidíme ako sú na tom po Paríž-Roubaix moje nohy, ale sme tu so silným tímom, takže môžeme byť pokojný," povedal majster sveta pre tímový web. Bora-Hansgrohe postavil do boja s výnimkou Petra Sagana a Nemca Marcusa Burghardta úplne inú zostavu ako pred necelým týždňom na Paríž-Roubaix. Figurujú v nej Rakúšania Patrick Konrad a Gregor Mühlberger, Nemec Pascal Ackermann, Austrálčan Jay McCarthy a Talian Cesare Benedetti. 

Nedeľňajšie preteky, 53. ročník Amstel Gold Race, sa začnú o 10.33 h v Maastrichte a vyvrcholia krátko po 17.00 h vo Vilte.


Tagy: Peter Sagan Amstel Gold Race

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
Bora-Hansgrohe/veloimages.com

DISKUSIA