VIDEO Diabolská noc pre Pastrňáka: Tri góly a tri asistencie, suverénne víťazstvo Bostonu

David Pastrňák sa s celou halou raduje z hetriku David Pastrňák sa s celou halou raduje z hetriku Zdroj: SITA/AP

BOSTON - Bodovú explóziu predviedol český hokejový útočník v službách Bostonu David Pastrňák v druhom zápase 1. kola play-off Východnej konferencii NHL proti Torontu. Na sobotňajšom triumfe svojho tímu 7:3 sa podieľal troma gólmi a troma asistenciami, v prvých dvoch zápasoch série si dovedna pripísal 4 góly a 5 asistencií.

Čoskoro 22-ročný rodák z Havířova /nar. 25. 5. 1996/ je lídrom produktivity, gólov, asistencií aj štatistiky plus/mínus bodov vo vyraďovacej časti. Portál TSN po jeho sobotňajšom predstavení neváhal použiť titulok: Monštruózna noc Pastrňáka. Séria sa za stavu 2:0 pre Boston z TD Garden presunie do torontského Air Canada Centre (16. a 19. 4.),

Prvý útok Bostonu je zatiaľ nočnou morou pre Toronto. Trio Pastrňák, Bergeron, Marchand sa na úvodnom triumfe 5:1 podieľalo spolu 6 bodmi a v druhom zápase im na rovnaký zápis stačilo 10 minút prvej tretiny. Celkovo vo dvoch zápasoch série spolu dosiahli 20 bodov. Popri 6-bodovom Pastrňákovi sa Marchand a Bergeron blysli 4 asistenciami. Slovenský obranca a zároveň kapitán Bostonu Zdeno Chára v zápase číslo 2 nebodoval, ale počas 22:25 min na ľade si pripísal 2 "hity", 1 zablokovanú strelu a 2 plusové body. Súboj sa vôbec nevydaril dánskeho brankárovi Toronta Frederikovi Andersenovi, ktorý sa porúčal z ľadu po treťom góle z piatich domácich striel. Jeho náhradník Curtis McElhinney síce štyrikrát inkasoval, ale pripísal si aj 19 zásahov.

Výhodu domáceho prostredia v úvode-play-off naplno využili aj hráči Tampy Bay. Najlepší tím Východnej konferencie po základnej časti zdolal New Jersey 5:3 a v sérii vedie rovnako 2:0 na zápasy. V sobotňajšom súboji Tampa Bay rozhodla vydareným úsekom 10 minút v druhej tretine, v ktorej jej hráči strelil 4 góly z 10 striel. Ruská útočná hviezda Lightning Nikita Kučerov sa blysla gólom a dvoma asistenciami. Jeho krajan, gólman Andrej Vasilevskij, predviedol 41 úspešných zákrokov. "Dali sme si cieľ vyhrať oba domáce zápasy a to sa nám aj podarilo. Teraz pôjdeme za súperom s ambíciou získať aspoň jedno, v ideálnom prípade obe stretnutia. To je náš plán," uviedol tréner Tampy Bay Jon Cooper na webe NHL. "Ideme domov za našimi skvelými fanúšikmi a strasieme zo seba tieto dve prehry. Budeme určite lepší ako doteraz," verí tréner New Jersey John Hynes.

V Západnej konferencii sa v sobotu hrali rovnako dve stretnutia 1. kola play-off. Nashville zdolal Colorado 5:4 a v sérii vedie 2:0. Anaheim hral po dvoch tretinách so San Jose 2:3. Zápas sa ešte hrá, pred ním bol stav série 0:1.

Sumáre NHL - 1. kolo play-off - sobota:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Boston - Toronto 7:3 (4:0, 1:2, 2:1) - stav série: 2:0
Góly: 6. Pastrňák (Krug, Bergeron), 10. DeBrusk (Krug, Bergeron), 13. K. Miller (Pastrňák, Marchand), 15. Rick Nash (Pastrňák, Krug), 24. Krejči (Pastrňák, Marchand), 53. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 59. Pastrňák (Marchand, Bergeron - 22. Marner (Hyman), 30. Bozak (C. Brown, Rielly), 55. J. van Riemsdyk (Johnsson, Marner)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:25 min, 0+0, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 2 plusky

Tampa Bay - New Jersey 5:3 (1:1, 4:1, 0:1) - stav série: 2:0
Góly: 13. Point (Palát, McDonagh), 24. Killorn (Kučerov, Stamkos), 25. T. Johnson (McDonagh, Point), 27. Kučerov, 34. Killorn (J.T. Miller, Kučerov) - 14. Hischier, 40. Vatanen (Greene, Schneider), 52. Coleman (Zajac, Moore)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Nashville - Colorado 5:4 (0:0, 3:1, 2:2) - stav série: 2:0
Góly: 22. Fiala (Sissons, Turris), 33. Arvidsson, 37. Johansen (Ekholm, P.K. Subban), 48. Watson (Fiala, Bonino), 59. Hartman (P.K. Subban, Ekholm) - 3. Bourque (Compher, C. Wilson), 38. MacKinnon (Zadorov), 50. Landeskog (MacKinnon, Barrie), 60. Kerfoot (Landeskog, Barrie)

Anaheim - San Jose 2:3 (1:2, 1:1, 0:0) - stav série: 0:2
Góly: 1. Silfverberg, 28. H. Lindlholm (Getzlaf, Kesler) - 10. Sörensen (Dillon), 15. Couture (Labanc, Pavelski), 22. Hertl (Bödker, Couture)

Viac o téme: Hokej NHL Boston Bruins Toronto Maple Leafs David Pastrňák