Slovenky sa s turnajom rozlúčili s výpraskom: Nepochopiteľný výpadok proti Francúzsku

Trénerka Slovenska Jenny Potterová
Trénerka Slovenska Jenny Potterová

VAUJANY - Slovenská ženská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom piatom a záverečnom zápase A-skupiny I. divízie MS vo francúzskom Vaujany s domácim výberom vysoko 1:7. Zverenky trénerky Jennifer Potterovej tak zostali s tromi bodmi na poslednom mieste tabuľky.

Slovenky po rokoch 2014 a 2016 obsadili aj do tretice posledné 6. miesto na šampionáte D1A. Kým v predchádzajúcich dvoch prípadoch to znamenalo vypadnutie o kategóriu nižšie, teraz je to inak. "Žiadny tím v tomto roku nevypadáva. Dôvodom je, že sa elitná kategória rozšírila z ôsmich na desať družstiev," povedala pre hockeyslovakia.sk generálna manažérka slovenských reprezentácií Zuzana Tomčíková. Postup si vybojovali domáce Francúzky.


A-skupina I. divízie MS - Vaujany (Fr.)
Francúzsko - Slovensko 7:1 (3:0, 4:1, 0:0)
Gól SR: 32. Rumanová

ďalšie výsledky:
Rakúsko - Nórsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Dánsko - Maďarsko 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Hlas (zdroj: SZĽH):
Zuzana Tomčíková (generálna manažérka výberu SR): "Výpadky na turnaji v zápasoch proti Maďarsku a Francúzsku sú pre mňa nepochopiteľné. Nemôžeme hrať jeden deň výborne a v ďalšom úplne vybuchnúť. Sama si neviem vysvetliť, čo sa v sobotu stalo v našej presilovke. Trikrát nám utiekla hráčka súperiek. Bol to úplný výpadok z našej strany a to nás môže veľmi mrzieť. Víťazstvo v úvode turnaja nad Rakúšankami bolo najväčším pozitívom nášho účinkovania na MS. Aj zápasy s Dánskom a Nórskom ukázali dievčatám, že vedia proti nim odohrať vyrovnané zápasy."


Tagy: Slovensko Francúzsko

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
hockeyslovakia.sk

DISKUSIA