VIDEO Zápas proti Nemecku: Takto Slováci porazili strieborných olympionikov

Na snímke slovenský útočník Andrej Kudrna (vpravo) pred nemeckým brankárom Mathiasom Niederbergerom (vľavo) v hokejovom zápase Nemecko - SlovenskoNa snímke slovenský útočník Andrej Kudrna (vpravo) pred nemeckým brankárom Mathiasom Niederbergerom (vľavo) v hokejovom zápase Nemecko - Slovensko Zdroj: TASR/DPA/Monika Skolimowska

WEISSWASSER - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo svojom treťom zápase záverečnej prípravy na majstrovstvá sveta v sobotu vo Weisswasseri nad domácim Nemeckom 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Odvetu odohrajú už v nedeľu 15. apríla o 17.00 h v Drážďanoch.

Úvod sobotňajšieho zápasu bol opatrný a hralo sa najmä v strednom pásme. Šance prišli až po niekoľkých minútach, ako prví sa osmelili domáci, ktorí pár nebezpečnými strelami preverili Godlu. Slováci odpovedali v 7. minúte, keď spomedzi kruhov vypálil T. Mikúš, ale Niederbergera neprekonal. Najväčšiu šancu úvodného dejstva si vypracovali hostia. V 12. minúte Niederbergerovi prepadla Stehlíkova delovka od modrej, Bondra sa na zlomok sekundy dostal k puku v bránkovisku, ale nemeckí obrancovia mu v poslednej chvíli nedovolili upratať ho do siete. Domáci si od 15. min zahrali presilovku, no nič vážnejšie nevymysleli. Lepšie sa darilo v početnej výhode hosťom, Niederberger mal plné ruky práce so strelami Hovorku a Miklíka.

Slováci pokračovali v nápore aj v ďalších minútach hlavne vďaka dohrávanej presilovke a následným vylúčeniam Nemcov. Zahrali si aj takmer minútu a pol piati proti trom, ani to im však nepomohlo ku gólu. Nemeckého brankára síce dvakrát prekonali, no strely Grmana i Bakoša zastavila bránková konštrukcia. Nemecký tréner v 32. minúte vystriedal v bránke Niederbergera za Strahlmeiera. Bezgólový stav nezmenili ani ďalšie šance Slovákov pri tretej presilovke, čo ich poriadne mrzelo v 39. minúte, keď sa v početnej výhode presadili aj so šťastím domáci. Krämmer sa ocitol sám pred bránkou, jeho strela sa síce odrazila od žŕdky, no len do Godlovho chrbta a od neho do siete - 1:0.

V 42. minúte zazvonila tretíkrát v zápase žŕdka za nemeckým brankárom. Slovákom sa však podarilo vyrovnať už o dve minúty neskôr. Po akcii Svitanu s Bondrom sa dostal puk pred bránku k Bucovi a ten z otočky prekonal Strahlmeiera - 1:1. V 48. minúte sa dostal pred bránku do dobrej šance Müller, ale slovenskí obrancovia mu znemožnili zakončiť. V ďalších minútach tempo hry upadlo a obe mužstvá sa zamerali najmä na defenzívu a snažili sa nerobiť žiadne väčšie chyby, ktoré by mohli dostať súpera na koňa. Šancí tak na oboch stranách výrazne ubudlo, v závere mal veľkú T. Mikúš, no jeho strela spomedzi kruhov len tesne minula Strahlmeierovu bránku. Zápas tak pokračoval v predĺžení.

Nemci mohli rozhodnúť hneď v jeho úvode po veľkej chybe dvojice Krištof - Ďaloga, ktorí si nerozumeli. Domáci z obrovskej šance Piettu a ani z následnej dorážky gól nedali, no vyťažili presilovku 4 proti 3. Tréner Marco Sturm si pred ňou vypýtal oddychový čas, jeho zverenci niekoľkokrát ohrozili Godlu, ale zápas nerozhodli. To sa nepodarilo ani v poslednej minúte, keď Kammerera zastavil v šanci Krištof a rozhodca nariadil samostatný nájazd, nemecký útočník proti Godlovi neuspel. O triumfe hostí nakoniec rozhodol v nájazdoch Bakoš.

Viac o téme: Nemecko Slovensko