Sagan hneď vedel, prečo nevyhral: Takto zhodnotil svoj výkon na Amstel Gold Race

Peter Sagan
Peter Sagan

VALKENBURG - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil štvrté miesto na nedeľňajšom 53. ročníku klasiky Amstel Gold Race. Z triumfu na 263 km dlhej kopcovitej trati z Maastrichtu do Valkenburgu sa tešil dánsky pretekár Michael Valgren v drese Astany. Na druhom mieste skončil Čech Roman Kreuziger z tímu Mitchelton-Scott a ako tretí finišoval na holandských cestách Talian Enrico Gasparotto (Bahrain-Merida).

Pre dvadsaťšesťročného Valgrena to je najväčší úspech v kariére, na podujatí siahal na triumf už v roku 2016, keď obsadil druhú priečku. V prebiehajúcej sezóne to bolo jeho druhé víťazstvo, tešil sa aj na februárovej klasike Omloop Het Nieuwsblad.

Tridsaťjedenročný Kreuziger nezopakoval svoj triumf na Amstel Gold Race z roku 2013. Pre Sagana to bolo druhé najlepšie umiestnenie na pretekoch, v roku 2012 obsadil tretiu priečku, v uplynulých štyroch sezónach na nich neštartoval.

"Boli to ťažké preteky, od začiatku sa išli vo veľmi vysokom tempe. Únik si dokázal vypracovať veľmi dobrý náskok, nakoniec sme ho stiahli, ale vyžiadalo si to veľké úsilie. Na posledných 20 km prišlo k rozdeleniu a preriedeniu balíka a ja som zostal vpredu. Myslím si, že som ešte v nohách cítil minulotýždňové Paríž - Roubaix. Napriek tomu som skončil štvrtý a celkové hodnotenie mojej klasikárskej časti sezóny je dobré," povedal Sagan pre oficiálnu webstránku svojho tímu.


Tagy: Peter Sagan Amstel Gold Race

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter BORA – hansgrohe/Bettiniphoto

DISKUSIA